Kosmetika

Vypadá jako divizna, ale není to divizna. Pupalka dvouletá (lat. oenothera biennis) má velké, žluté a voňavé květy a jejím domovem byla původně severní Amerika.

Použití nimby v ájurvédě

V Indii je nimba (angl. neem, lat. Azadirachta indica) považována za posvátnou rostlinu. Záznamy o jejím použítí se objevují na území Indie již před skoro 5 000 lety.

Čínská medicína předpokládá, že správné fungování lidského těla je výsledkem rovnováhy Jin a Jang.

Pro většinu z nás den začíná ráno a říká se, že tak jak člověk vstane, takový je celý den.

Kvalitní noční spánek je pro udržení zdraví velmi důležitý. Spánek je čas, kdy tělo potřebuje odpočívat a je zajímavé, že některé významné "hluboko" léčebné procesy probíhají právě když spíme. Špat

Úzkost a deprese jdou ruku v ruce s dnešní uspěchanou dobou. Tato onemocnění jsou vyvolána vysokými psychickými nároky na člověka a podzimní období vzniku úkosti a stresu jen "nahrává".

Jíst vegetariánskou stravu může být velmi zdravé a tělu prospěšné. Nicméně ve stravě běžně konzumované jsou pro naše tělo velmi důležitou složkou proteiny, které nám dává právě strava masitá.

Staří indiáni věřili, že spánek dokáže vyléčit ducha i tělo. Když člen indiánského kmene cítil, že na něho „něco leze“, odebral se ke spánku.

Nedostatek mléka a mléčných výrobků ve stravě může znamenat nedostatek vápníku v těle, což může mít negativní dopad na naše kosti a zuby.

Migréna je chronické onemocnění charakteristické opakovanými středně těžkými až silnými bolestmi hlavy často doprovázenými řadou symptomů souvisejících s autonomní nervovou soustavou.

Žlučníkové kameny značí neúplnou jaterní detoxikaci a vystavují tělo velké zátěži a riziku. Jsou to krystalická uskupení cholesterolu a vápníku.

"OilPulling" je v stará ajurvédská metoda, která detoxikuje a čistí naše tělo neuvěřitelně jednoduše.

Smudging (vykuřování) je tradiční čistící metoda shamanů severoamerických indiánů.

Mořský fytoplankton, oku neviditelný ale životně nezbytný jednobuněčný mikroorganizmus, byl na Zemi již před miliardami let.

Zdravé srdíčko se nejlépe udržuje fyzickým cvičením.

Nejlepší způsob, jak hubnout je vyhýbat se sacharidům. Po dvaceti letech v oboru redukce váhy vám mohu říct, že efektivnější způsob prostě neexistuje.

 

Věděli jste, že vstřebáme až 60% všeho, co aplikujeme na kůži? Dětská pokožka absorbuje o 50% více než pokožka dospělého.

Magické byliny byly používány v ochranné magii od starověku. Jejich použití může být velmi jednoduché. Můžete si vybrat, jak bylinku pro ochranu využít - umýt jí podlahu, vložit do sáčků a zavěsit

Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum) také nazývaná Ling Zhi (japonsky Reishi) typická pro svůj ledvinovitý tvar, načervenalou barvu, hrubou strukturu a

Mořskou houbu (Spongia maritima) si lidé často pletou s rostlinou, lufou (Luffa aegyptiaca).

Alexander Fleming varoval před možností vzniku rezistence na antibiotika už v roce 1945. Ve stejném roce, ve kterém obdržel Nobelovou cenu.

Věděli jste, že se mýdlové ořechy dají používat i na umývání zeleniny, ovoce nebo třeba nádobí? V Indii se tento přírodní saponát běžně používá při koupání dětí, dospělých i zvířat.

Jako životní kouč se často potkávám s klienty, kteří mají pocit, že nezvládají své emoce. Cítí se přecitlivělí a bojí se zažívat jakékoli silné emoce.

 Nobilis Tilia, jedna z nejoblíbenějších certifikovaných bio kosmetických značek nejen na českém trhu.

Zelený čaj patří k nejstarším a nejprospěšnějším léčivým prostředkům na světě.

Od ledna do jara je velmi vhodná doba na pročištění ledvin. Na jaře se přirozeně spouští očista těla a tak jsou ledviny nuceny filtrovat větší množství toxinů než obvykle.

Bavlna je nejrozšířenější přírodní vlákno na světě. Najdeme ji všude: oblečení, ručníky, povlečení, tapisérie, vatové tampóny, hygienické vložky...

Obzvlášť v zimních měsících dostávají sliznice naších dýchacích cest hodně zabrat. Topení způsobuje, že vzduch v bytech je abnormálně vysušený.

O výnikajících filtračních vlastnostech šungitu jsme se již zmiňovali v článku Záhadné tajemství šungitu.

Lidské tělo je hostitelem pro více než 130 různých druhů parazitů. Infekce se může pohybovat od mírné, sotva patrné až po vážnou. Možná se ptáte, co je opravdu parazit?

jetel luční a čtyřlístek

Červený jetel Trifolium pratense L. lidovými názvy také jetelina, dětelina, milostná zelinka, jatel, čtyřlístek, listnačka

pampelišky

Pampeliška lékařská, Taraxacum officinale auct. non Wigg., Smetánka lékařská

pole levandule

Bylinky, které mají moc zbavit nás negativních energií a špatných vlivů jsou základem mnoha magických rituálů, terapeutických esenciálních olejů a vykuřovacích směsí.

akční mozek

První z věcí, které si všichni všimneme je pocit únavy a nespavosti a nesoustředěnosti. Jsou to tři symptomy, které nelze přehlédnout. Jakmile cítíme ůnavu, nebo většinu noci probdíme, je zle.

Naše strava nás ovlivňuje v celé naší kráse – a to doslova a do písmene. Jde jak o krásu vnitřní, tak i o fungování celého těla, t.j.i o krásu vnější.

heřmánek

Všichni žijeme v tomto uspěchaném světě, za to že to “nějak dáváme” si nakonec naše tělo vybere daň v podobě různých úrovní stresu a úzkostí.

miska s ořechy

Důvodů proč jíst syrovou stravu je hned několik. Naše tělo získává z těchto potravin vše potřebné pro své tělesné zdraví. V podstatě jde hlavně o to, že konzumujeme něco, co je stále “živé”.

muž, který má rýmu

Lidský imunitní systém je pozoruhodná síť biologických struktur a procesů.

vykuřování

Na konci 19.stol.pan August Ponsot zjistil, že pryskyřice z ambroně má silně očistné schopnosti při spalování  a ve spolupráci s chemikem panem H.

bylinný čaj v šálku

Velmi mnoho lidí dnešního světa trpí nějakou formou úzkosti.

kokosový ořech

Univerzálnost Panenského kokosového oleje je až neuvěřitelná. Můžeme jej využít při přípravě jídel, můžeme jej užívat jako doplněk stravy či lék, ale i jako tělovou i vlasovou kosmetiku.

vonný spray

Miliony lidí na světě používá vonné svíčky, osvěžovače vzduchu ve sprejích, deodoranty a difuzéry.

Všechny ženy znají celulitidu. Není moc pěkná a má ji většina žen na svých hýždích a stehnech. Projevuje se tzv. hrbolatou pokožkou hlavně na hýždích, stehnech, ale i na vnitřních stranách paží.

barevné spektrumduhy - colorterapie

Žijeme v revoluční době co se týká pohledu na fungování nebo schopností našeho mozku.

detail květu štětky soukenické

Štětka soukenická (Dipsacus sativus) je v české fytoterapii známa jako bylina ovlivňující revmatické nemoci a žaludeční i dvanáctníkové vředy.

zelený mladý ječmen

Ječmen jak jej dnes známe jako obilovinu, byl jedním z prvních zrn, které kdy člověk pěstoval, a dodnes zůstává čtvrtou nejvíce pěstovanou obilovinou na světě vůbec.

šalvěj

Elegantní vytrvalá, silně aromatická rostlina s úzkými zužujícími se listy, které jsou pokryty zelenavě šedou sametovou pokrývkou. 

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Postgraduální student North Carolina State University Megan Thoemmes objevil znepokojivý fakt ve svém výzkumném projektu.  "Můj výzkum naznačuje, že všichni máme mikroskopické roztoče na našich tvá

Bazalka (Ocimum basilicum ) je silně aromatická rostlina, která byla po dlouhou dobu v minulosti využívána většinou pouze jen jako kuchyňské koření.Byla, je a bude velmi oblíbená pro svou

obličej s vráskami

Nemusím vysvětlovat co to znamená mít vrásky. Všichni je známe, ať už je vidíme ve své tváři v zrcadle každý den, či je sledujeme den co den u svých příbuzných či spolupracovníků, známých.

drť šungitu

Šungit (shungite) – je velmi zajímavá hornina, která na Zemi vznikla před zhruba 2 miliardami let.

obrázek  lidské kůže

Kvasinku Candidu máme všichini v našem těle, stejně tak jako bakterie. Přiměřené množství jednoho či druhého je v pořádku, tělo za normálních okolností je schopné si udržovat vnitřní rovnováhu.

různé druhy ovoce

Naši dávní předkové vyrůstali ve světě stresu, nedostatku a většinou byli i často o hladu. Půst byl proto přirozenou každodenní součástí života.

Mořská sůl v dřevěné misce

Použití soli bylo a je stále v rámci “zdravého životního stylu” kontroverzní . Většina lékařů alopatické medicíny považují sůl za nezdravou a za původce vysokého krevního tlaku.

fotka hub

Nedostatek vitamínu D je spojen s celou řadou zdravotních problémů, včetně kardiovaskulárních chorob, vysokým krevním tlakem a dokonce i s rakovinu.

zubní kartáčky se zubní pastou

Nejjednodužší způsob jak mít  krásné a zdravé zuby je jíst zdraví potraviny. Ty nám budou jistě udržovat ve zdraví nejen zubní sklovinu, ale i sliznici v ústní dutině.

baňky s chemikáliemi

Nepřírodní či chemická kosmetika je vyráběna jako chemický koktejl.

hromada chia semínek

V poslední době velmi oblíbená a čím dál vice známá Chia. Velmi mne překvapilo, že je to rostlina příbuzná šalvěji ( Salvia hispanica ).

Všichni známe Eucalyptus a většina jej pozná již podle vůně.

Všichni chtějí mít krásné zdravé a bílé zuby. Věděli jste o tom, že zuby můžeme čistit i jinými přípravky než zubní pastou?

fotka přípravku na zažívací potíže Bitter elixír - Hořký elixír

Bitter elixír - Hořký elixír – je velmi zajímavý prostředek při jakýchkoli potížích  zažívacího  traktu.

česnek

Všichni česnek známe a většina jej má ráda pro svou nezaměnitelnou chuť a aroma. Česnek se používá pro své blahodárné účinky již tisíce let.

Není na světě člověka, který by nechtěl mít krásnou pokožku na celém těle.

balení švédských bylin

a mnoho důvodů proč v ní nesmějí chybět.

Kapky získáváme výluhem z originální bylinné směsi. Jejich původní receptura pochází z opisu

láhev s koloidním stříbrem

Hledáte přírodní antibiotikum? Moderní medicína znovuobjevila tradiční léčebný prostředek, který působí protizánětlivě a posiluje imunitu.

balení kokosového tuku a v pozadí je moře

V dnešní době se neustále hovoří o hubnutí a tím se vytváří pocit potřeby nakupování nízkotučných potravin. Někteří lidé jsou v pravdě “posedlí” nakupováním potravin s co nejnižším obsahem tuků.

lahvičky s čistícími prostředky

Nedávné náhodné zjištění vědců odhalilo,že dvě chemické sloučeniny, které se běžně používají jako součásti klasických čistících prostředků  pro domácnost a dezinfekčních prostředků, poškozují repro

obézní žena jde po ulici

Každý se jistě aspoň jeden krát za život  rozhodl, že konečně zhubne, bude jíst zdravě a bude cvičit!  Když se konečně rozhodnete, že s tímto procesem chcete začít, je potřeba si vybrat, čím vlastn

celostní kosmetikcé ošetření metodou Dr.Hauschka

Každý si absolutní relaxaci přestavuje trošičku jinak. Ale shodneme se všichni na tom, že u dokonalé relaxace nemyslíme, neděláme, jen ležíme a dýcháme….

žena,která láme cogaretu

V počítačové době bylo divné, kdybychom něco dělali bez počítače. V době té nejmenší a nejefektivnější techniky, můžeme i se závislostmi zkoncovat pomocí počítače.

Bowenista masíruje záda ženy

Slyšeli jste někdy o Bowen technice?
Je too neinvazivní metoda, kdy je tělo hlavně vnímáno jako celek, a na začátku s tělem úplně tak nejde o zaměření se na problematické partie.

lahvička spirulina s chlorellou

Slyšeli jste někdy sousloví „zelené potraviny“?

obličej ženy jak si aplikuje krém n aobličej

Kdyby jste se teď hned měli rozhodnout, zda do těla denně budete dávat škodlivé chemické, životu nebezpečné látky, či nikoli, pro co by jste se roźhodli?

olivové ručně vyráběné mýdlo

Víte, že se ještě někde vyrábějí přírodní mýdla ručně?

fotka žárovky

Mnohé prehistorické kultury, ale i celé civilizace, uctívaly slunce pro jeho léčivou sílu, využívajíc přitom celého spektra světla k ošetření tělesných i duševních prob

západ slunce nad loukou

Nedostatek přirozeného světla může narušit nejen psychickou rovnováhu, ale i různé fyziologické funkce našeho organizmu.