Spolehlivý recept na zažívací potíže

Spolehlivý recept na zažívací potíže

Bitter elixír - Hořký elixír – je velmi zajímavý prostředek při jakýchkoli potížích  zažívacího  traktu. Je velmi účinný při ztrátě chuti k jídlu a při nechutenství, u seniorů při zpomalené pasáži střev, u dětí a dospělých. Povzbudí trávení po těžkém, špatně stravitelném jídle, po mastné a tučné stravě, při plnosti a přejedení.  Zcela nepostradatelný prostředek na rodinné oslavy, grilování, Vánoce, svatby apod., kde se míchají potraviny slané, sladké, kyselé apod a cítíme se plní. Při takovém stavu se doporučuje užít 1 pol. lžíci a pokud potíže nevymizí do 15 min, doporučujeme další dávku. Většinou stačí 1-2 dávky a je po potížích.

Složení Hořkého elixíru je zcela jedinečné. Tento přípravek pochází z kuchyně WALA, která vyrábí antroposofická homeopatika nejvyšší kvality.  Obsahuje extrakt kořene hořce, zázvoru, puškvorce,  pepře a pelyňku. Kupodivu je chuťově velmi příjemný, chuť je příjemně nahořklá, spíš jako nahořklý sirup, takže děti ani dospělí jej nemusí zapíjet vodou, ale je to samozřejmě možné. Pomáhá nejen při trávení ale i při metabolismu  potravy.  Tím, že reguluje peristaltiku, velmi účinně pomáhá u zácpy, ale současně i u průjmů.  Lze jej užívat jak pravidelně tak i preventivně i při akutních potížích.

Velmi dobře a takřka okamžitě neutralizuje pálení žáhy a pocity překyselení v žaludku. Po jedné dávce začnete okamžitě „brkat“ a cítíte, že se zrychlilo trávení. Pálení žáhy ustává cca po 2-10 min. Dle stupně překyselení.

Zajímavé užití se nabízí také po ebrietě. Všichni známe pocit, kdy se nám točí hlava, je nám špatně od žaludku, když se podíváme na lahev alkoholu po „intenzivní „ oslavě. Ihned po probuzení stačí v lepším případě 1 pol. lž. a je po potížích, někdy je nutné po cca 30 min požít další dávku a když byla oslava velmi divoká, je potřeba požít i dávku třetí.

Velmi pomáhá a je nepostradatelným pomocníkem v každí domácnosti kde jsou děti. Při virových a bakteriálních onemocněních spojených se zažívacími potížemi, ať jsou to zvracení, průjmy a či bolesti břicha, jsou k nezaplacení. Tím, že přípravek je zcela přírodní, je potřeba jej po otevření uchovat v chladnu – v lednici. Při pokojové teplotě vydrží pouze 3 dny a pak zplesniví.

Nepostradatelný je taktéž při cestování – proto je nabízen i v malém cestovním balení, které obsahuje jednu dávku, protože na cestách málokdy máme potřebu uchovávat přípravek v lednici.

 

fotka přípravku na zažívací potíže Bitter elixír - Hořký elixír