Celulitida - všichni ji známe, ale co s ní?

Celulitida - všichni ji známe, ale co s ní?

Všechny ženy znají celulitidu. Není moc pěkná a má ji většina žen na svých hýždích a stehnech. Projevuje se tzv. hrbolatou pokožkou hlavně na hýždích, stehnech, ale i na vnitřních stranách paží. Podle svého vzhledu bývá také někdy označována jako „pomerančová kůže“.

 

Synonyma v odborné literatuře jsou také celulita či lipohypertrofie.

 

Vznik celulitidy můžeme označit jako zvětšení podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a tím dochází ke vzniku nevzhledných ďolíčků, připomínajících právě strukturu pomerančové kůry. V důsledku toho dochází v místě vzniku k omezenému průtoku krve a lymfy.

 

Příčin vzniku je mnoho. Částečně za jejím vznikem stojí dědičné předpoklady, značně ji ovlivňuje i sedavý způsob v zaměstnání i doma u PC, značné množství toxinů v těle, špatné prokrvení částí těla, konzumace kávy, antikoncepce, kouření, nedostatečný pitný režim nebo i třeba dlouhé stání.

 

Celulitidou trpí častěji ženy než muži. Hlavní příčinou je to, že ženské tělo rychleji ztrácí teplo v místech vzniku celulitidy a tím dochází k významnějšímu ukládání tuků. Druhý důvod spočívá právě v již zmiňovaných hormonech. Ženský hormon estrogen je antagonní vůči vitamínu E (podporuje krevní oběh) a dále vůči vitamínu B6 – pyridoxinu (tím, že má močopudný účinek se zadržují tekutiny ve tkáních). Vzhledem k tomu, že hormonální antikoncepce obsahuje estrogen v relativně vysokém množství, není vhodná pro ženy, které mají již celulitidu vrozenou, nebo se jí chtějí vyhnout. Na vzniku celulitidy se podílí i věk a hmotnost, přesto však postihuje i mladé a štíhlé ženy.

 

Z našich zkušeností lze předcházet nebo pečovat o celulitidu i přírodním zcela nechemickým způsobem. Velmi se nám osvědčily manuální lymfatické drenáže postižených oblastí v kombinaci s denní aplikací speciálního přípravku, který si můžete doma vyrobit samy. Počet ošetření je zcela individuální, většinou dle stavu spokojenosti klientky. I po jediné lymfodrenáži jde vidět zcela zásadní rozdíl.

 

Přípravek svou konzistencí připomíná tělové mléko. Dobré je si stanovit, v jakém stavu se nachází vaše pokožka. Převážně doporučujeme aplikaci 2x denně ve spojení s razantní masáží postižené oblasti ve směru toku lymfy – od kolen do třísel. Pokud je to možné, přiložte po aplikaci přípravku na 10-15 min. mikroten nebo folii, aspoň 3x v týdnu, ideál je denně. Po uplynutí doby zbytek přípravku vmasírujte. Kůru dle stavu pokožky doporučujeme 2x - 4x ročně opakovat. Nejde o přípravek zahřívací, rozhodující je složení Kůry 05 Dr.Hauschka. Mikroten je zde pouze ke zvýšení prostupnosti pokožky atím k lepšímu vstřebávání.

 

Návod na přípravu:

Smíchejte tělové mléko Kdoule Dr.Hauschka, Rozmarýnové lotio na nohy a paže a přidejte celý obsah Intenzivní kůry 05. Dobře promíchejte a přípravek je hotov! Výsledkem budete příjemně překvapeni.