10 přírodních antibiotik, na která nepotřebujete recept

10 přírodních antibiotik, na která nepotřebujete recept

Alexander Fleming varoval před možností vzniku rezistence na antibiotika už v roce 1945. Ve stejném roce, ve kterém obdržel Nobelovou cenu. Sám tvůrce penicilinu věděl, že pod dávkování mikroby nezahubí, ale naopak posílí. Čísla týkající se nezničitelných superbacilů z našeho okolí jsou děsivá. Antibiotika už nestačí ani na obyčejnou virózu.

Naštěstí nás matka příroda obdařila mocnými přírodními pomocníky: 

 

Česnek

 

V 18. století tato bylinka pomohla zastavit mor. Česnek je známý pro své antibiotické, protivirové a protiplísňové účinky. Pomáhá nakopnout imunitní systém, snižuje prevděpodobnost onemocnění srdce a mozkové mrtvice. Obsahuje velké množství vitamínů, hlavně C a antioxidantů (zhruba 400 různých látek), které hubí bakterie a volné radikály v krvi. Užití je všestranné od bolesti ucha po zánět průdušek, chřipku a nachlazení, ale také proti plísním a rakovině. Nejúčinnější je v čerstvé podobě. Je však tak silný, že může popálit kůži.

Česnek jsme pro Vás rozebrali podrobněji v článku: http://www.bioaz.cz/cesnek-jako-nejsilnejsi-bojovnik-proti-nemocem

 

Cibule

 

Podobně jako v česneku je v cibuli obsažená silná antibiotická látka alicin. Navíc cibule obsahuje řadu minerálů a vitamínů (vitamín C, E, B, železo, hořčík,zinek, chróm a kyselinu listovou). Díky sirným sloučeninám dezinfikuje sliznice horních dýchacích cest, když ji krájíte. Při pokládání na bolavá místa snižuje otoky, mírní bolest a snižuje horečku. Pojídání cibule působí příznivě na sliznice střev.

 

Med

 

Další běžně dostupný pomocník. Nejnovější studie dokazuji, že med je jedním z nejlepších přírodních antibiotik. Všestranný bojovník, který ničí bakterie! Při nanesení na kůži urychluje hojení ran a jizev. Cumlání polévkové lžíce medu zabere na bolesti v krku, kašel, zánět průdušek (pít i potírat oblast průdušek), bolesti a poranění dásně a zubů. Přirozeně vyvolává a podporuje pocení.

 

Koloidní stříbro

 

Dezinfekční a antibakteriální vlastnosti koloidního stříbra byly moderní vědou objeveny teprve v minulém století. Řada klinických studií prokazuje sílu koloidního stříbra v boji proti bakteriím, plísním a virům. Na rozdíl od klasických antibiotik však nemá vedlejší účinky. Koloidní stříbro mocně urychluje jakoukoli léčbu. Na rozdíl od klasických antibiotik, která zabírají jen na několik typů bakterií, koloidní stříbro eliminuje zhruba 700 typů patogenů.

Podrobnější článek: http://www.bioaz.cz/koloidni-stribro

 

Kurkuma

 

Tato bylinka se již po staletí používá v ajurvédě a v čínské medicíně při léčení velkého záběru infekcí. Pro své antibakteriální a protizánětlivé účinky si zasloužila titul královny v boji proti bakteriálním infekcím.

 

 

Echinacea

 

Třapatka úzkolistá má ze všech kytiček tohoto rodu nejsilnější antibiotické účinky. Bylinka urychluje hojení jizev a zabraňuje infekcím. Pomáhá tělu vypořádat se s nemocí posílením vlastních léčivých schopností a zkracuje délku léčby. Přímá aplikace zabírá na ekzémy a psoriázu, výborná na sluneční popáleniny.

 

Lichořeřišnice

 

Silné přírodní antibiotikum ze zahrady. Léčí záněty močového měchýře a močových cest. Pomáhá při salmonele, streptokoku i zlatému stafylokoku (infekce dýchacích cest). Při častém užívání však snižuje plodnost.

 

 

Oregánový olej

 

Tento esenciální olej účinně zabíjí bakterie a koky. Obsahuje antioxidační, antiseptické, protivirové, protiplísňové, protizánětlivé a protiparazitární látky. Navíc tlumí bolest. Studie dokazuji, že se účinky oregánového oleje dají srovnávat s účinky většiny antibiotik.

 

Tea tree olej

 

Tohle je také velmi mocný esenciální olej. V posledních letech se osvědčil v boji proti antibioticky rezistentnímu zlatému stafylokokovi. Aby jeho účinek byl nejsilnější, musí být v nenaředěné formě. Nejčastěji se pro své antiseptické a hojivé vlastnosti aplikuje na kůži.

 

Zázvor

 

Více než polovina bylinných směsí čínské medicíny obsahuje zázvor. Kromě toho, že léčí různé choroby, zázvor uklidňuje podrážděný žaludek a ulehčuje trávení. Velmi účinný je, když ho pijete jako čaj s medem.

 

 

Nejlepší je zachytit symptomy nemoci hned zkraje a okamžitě nasadit některou z přírodních metod. Nemáte-li odvahu jíst syrový česnek, nebo cibuli zvolte bylinnou tinkturu nebo koloidní stříbro. Pokud se Vám nepodařilo zapudit bacily a nemoc propukla, vytrvejte. Přeléčení za pomocí přírodních antibiotik může trvat déle. Budete však vědět, že si neničíte střevní mikroflóru a že pomáháte tělu, aby bojovalo s bacily vlastními inteligentními silami.