Kosmetika

Svěží a lahodný salátový dresing bez konzervantů. Je jednoduchý na přípravu a hodí se na jakýkoliv zeleninový nebo těstovinový salát. Oceníme i jeho sytější konzistenci.

 

Moderní nefunkční výstřelky ve Francii nikdy nezvítězí nad časem prověřenou stravovací moudrostí, zdravým jídlem a potěšením z něj.

Babička každoročně touto dobou vyrážela s obřím košíkem a látkovými taškami na sběr bezových květů. Doma jsme pak spolu připravovaly můj oblíbený domácí sirup.

 

Zkuste si vyrobit jednoduchý a lahodný domácí RAW puding, kterým se zavděčíte gurmánsky náročným hostům nebo mlsným dětským jazýčkům. Příprava nezabere déle než půl hodiny.

 

Nedostatek mléka a mléčných výrobků ve stravě může znamenat nedostatek vápníku v těle, což může mít negativní dopad na naše kosti a zuby.

Migréna je chronické onemocnění charakteristické opakovanými středně těžkými až silnými bolestmi hlavy často doprovázenými řadou symptomů souvisejících s autonomní nervovou soustavou.

"OilPulling" je v stará ajurvédská metoda, která detoxikuje a čistí naše tělo neuvěřitelně jednoduše.

Velikonoce jsou svátky života, plodnosti, hojnosti a znovuzrození - jak je lépe oslavit, než za použití darů přírody v podobě sytých barev.

Mořský fytoplankton, oku neviditelný ale životně nezbytný jednobuněčný mikroorganizmus, byl na Zemi již před miliardami let.

Magické byliny byly používány v ochranné magii od starověku. Jejich použití může být velmi jednoduché. Můžete si vybrat, jak bylinku pro ochranu využít - umýt jí podlahu, vložit do sáčků a zavěsit

Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum) také nazývaná Ling Zhi (japonsky Reishi) typická pro svůj ledvinovitý tvar, načervenalou barvu, hrubou strukturu a

Zelený čaj patří k nejstarším a nejprospěšnějším léčivým prostředkům na světě.

Cimbopogon citratus, voňatka citrónová (citrónová tráva, citronela)

 

obilovina Quinoa

Málokdo zná obilninu Quinoa. Domovem této rostliny jsou Andy. I přesto že i listy této rostliny jsou jedlé, vice je využívána jako obilovina.

tabulka s potravinami, kde najdete nejvyšší obsah magnesia

Hořčík je základní minerální prvek nezbytný pro naše zdraví.

akční mozek

První z věcí, které si všichni všimneme je pocit únavy a nespavosti a nesoustředěnosti. Jsou to tři symptomy, které nelze přehlédnout. Jakmile cítíme ůnavu, nebo většinu noci probdíme, je zle.

miska s ořechy

Důvodů proč jíst syrovou stravu je hned několik. Naše tělo získává z těchto potravin vše potřebné pro své tělesné zdraví. V podstatě jde hlavně o to, že konzumujeme něco, co je stále “živé”.

zelený mladý ječmen

Ječmen jak jej dnes známe jako obilovinu, byl jedním z prvních zrn, které kdy člověk pěstoval, a dodnes zůstává čtvrtou nejvíce pěstovanou obilovinou na světě vůbec.

šalvěj

Elegantní vytrvalá, silně aromatická rostlina s úzkými zužujícími se listy, které jsou pokryty zelenavě šedou sametovou pokrývkou. 

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

obličej s vráskami

Nemusím vysvětlovat co to znamená mít vrásky. Všichni je známe, ať už je vidíme ve své tváři v zrcadle každý den, či je sledujeme den co den u svých příbuzných či spolupracovníků, známých.

obrázek  lidské kůže

Kvasinku Candidu máme všichini v našem těle, stejně tak jako bakterie. Přiměřené množství jednoho či druhého je v pořádku, tělo za normálních okolností je schopné si udržovat vnitřní rovnováhu.

různé druhy ovoce

Naši dávní předkové vyrůstali ve světě stresu, nedostatku a většinou byli i často o hladu. Půst byl proto přirozenou každodenní součástí života.

Mořská sůl v dřevěné misce

Použití soli bylo a je stále v rámci “zdravého životního stylu” kontroverzní . Většina lékařů alopatické medicíny považují sůl za nezdravou a za původce vysokého krevního tlaku.

fotka hub

Nedostatek vitamínu D je spojen s celou řadou zdravotních problémů, včetně kardiovaskulárních chorob, vysokým krevním tlakem a dokonce i s rakovinu.

hromada chia semínek

V poslední době velmi oblíbená a čím dál vice známá Chia. Velmi mne překvapilo, že je to rostlina příbuzná šalvěji ( Salvia hispanica ).

fotka přípravku na zažívací potíže Bitter elixír - Hořký elixír

Bitter elixír - Hořký elixír – je velmi zajímavý prostředek při jakýchkoli potížích  zažívacího  traktu.

česnek

Všichni česnek známe a většina jej má ráda pro svou nezaměnitelnou chuť a aroma. Česnek se používá pro své blahodárné účinky již tisíce let.

Není na světě člověka, který by nechtěl mít krásnou pokožku na celém těle.

balení kokosového tuku a v pozadí je moře

V dnešní době se neustále hovoří o hubnutí a tím se vytváří pocit potřeby nakupování nízkotučných potravin. Někteří lidé jsou v pravdě “posedlí” nakupováním potravin s co nejnižším obsahem tuků.

lahvička spirulina s chlorellou

Slyšeli jste někdy sousloví „zelené potraviny“?