Kosmetika

Vypadá jako divizna, ale není to divizna. Pupalka dvouletá (lat. oenothera biennis) má velké, žluté a voňavé květy a jejím domovem byla původně severní Amerika.

Použití nimby v ájurvédě

V Indii je nimba (angl. neem, lat. Azadirachta indica) považována za posvátnou rostlinu. Záznamy o jejím použítí se objevují na území Indie již před skoro 5 000 lety.

 

Mezinárodně uznávaný vizážista přírodní značky Dr. Hauschka Karim Sattar prozrazuje své nejúčinnější tipy a triky, jak docílit přirozeného vzhledu.

 

Jak se lépe probudit do nového dne, než dopřát obličeji pořádné osvěžení!

 

Věděli jste, že vstřebáme až 60% všeho, co aplikujeme na kůži? Dětská pokožka absorbuje o 50% více než pokožka dospělého.

Po náročném dni nás nejlépe pročistí pořádná sprcha. Ale co náš obličej, který je vystaven největšímu vlivu okolního prostředí? Denně se na něm podepisují všechny prožité emoce a situace.

Alexander Fleming varoval před možností vzniku rezistence na antibiotika už v roce 1945. Ve stejném roce, ve kterém obdržel Nobelovou cenu.

Věděli jste, že se mýdlové ořechy dají používat i na umývání zeleniny, ovoce nebo třeba nádobí? V Indii se tento přírodní saponát běžně používá při koupání dětí, dospělých i zvířat.

Kouzlem domácí alchymie je, že si člověk může vyrobit elixír přesně na míru nebo naopak může donekonečna experimentovat. Říká se, že ty nejlepší recepty většinou vznikly náhodou.

 Nobilis Tilia, jedna z nejoblíbenějších certifikovaných bio kosmetických značek nejen na českém trhu.

žena ve vaně

Také jste přišli dnes celí prokřehlí a unavení? Napadlo vás, že by vám spravila náladu horká vana? Jste na správném místě, aby jste se inspirovali, jakudělat z obyčejné vany ozdravnou koupel.

žena s nabarvenými vlasy hennaplus

Pokud se právě rozmýšlíte, že by jste si chtěli obarvit vlasy ať už máte představu jen změny barvy či zakrytí šedin, jste na správné adrese.

rodinná pohoda s laverou basis sensitiv

Lavera čistě přírodní kontrolovaná kosmetika, je snad nejznámější bio kosmetikou na našich pultech za posledních 20 let.

ústa s výrazně červenou rtěnkou

Přemýšleli jste někdy o tom, co obsahuje vaše rtěnka? Mohl by to být snad kolagen, včelí vosk, jahody? Média byla zaplavena zprávou, že rtěnky obsahují olovo. Divíte se?  Já opravdu ne.

vrstvy lidské kůže

Lidská kůže je jako ochranná vrstva těla. Denně je vystavena vnějším a vnitřním vlivům, které ji oslabují.

Všechny ženy znají celulitidu. Není moc pěkná a má ji většina žen na svých hýždích a stehnech. Projevuje se tzv. hrbolatou pokožkou hlavně na hýždích, stehnech, ale i na vnitřních stranách paží.

matka s dcerou se objímají a mají radost

Řada oblíbených bio balzámů na rty se představuje v novém provedení. Nový, atraktivní design a vylepšené složení si prostě zamilujete.

obličej s vráskami

Nemusím vysvětlovat co to znamená mít vrásky. Všichni je známe, ať už je vidíme ve své tváři v zrcadle každý den, či je sledujeme den co den u svých příbuzných či spolupracovníků, známých.

drť šungitu

Šungit (shungite) – je velmi zajímavá hornina, která na Zemi vznikla před zhruba 2 miliardami let.

obrázek  lidské kůže

Kvasinku Candidu máme všichini v našem těle, stejně tak jako bakterie. Přiměřené množství jednoho či druhého je v pořádku, tělo za normálních okolností je schopné si udržovat vnitřní rovnováhu.

různé druhy ovoce

Naši dávní předkové vyrůstali ve světě stresu, nedostatku a většinou byli i často o hladu. Půst byl proto přirozenou každodenní součástí života.

zubní kartáčky se zubní pastou

Nejjednodužší způsob jak mít  krásné a zdravé zuby je jíst zdraví potraviny. Ty nám budou jistě udržovat ve zdraví nejen zubní sklovinu, ale i sliznici v ústní dutině.

baňky s chemikáliemi

Nepřírodní či chemická kosmetika je vyráběna jako chemický koktejl.

Všichni chtějí mít krásné zdravé a bílé zuby. Věděli jste o tom, že zuby můžeme čistit i jinými přípravky než zubní pastou?

celostní kosmetikcé ošetření metodou Dr.Hauschka

Každý si absolutní relaxaci přestavuje trošičku jinak. Ale shodneme se všichni na tom, že u dokonalé relaxace nemyslíme, neděláme, jen ležíme a dýcháme….

Bio kosmetika Dr.Hauschka péče o obličej

Termíny jako přírodní kosmetika či biokosmetika známe, ale „celostní kosmetika“?

obličej ženy jak si aplikuje krém n aobličej

Kdyby jste se teď hned měli rozhodnout, zda do těla denně budete dávat škodlivé chemické, životu nebezpečné látky, či nikoli, pro co by jste se roźhodli?

lahvičky s Monoi olejemz tahiti

Monoi je polynéský výraz pro vonný olej. Tento přírodní olej je všestranný zkrášlovací prostředek, který provází ženy z Polynézie již po dlouhá staletí.

olivové ručně vyráběné mýdlo

Víte, že se ještě někde vyrábějí přírodní mýdla ručně?

Lavera bio kosmetika pro muže

Chtěla bych vám představit úžasnou novou řadu Lavera Men sensitiv speciálně pro citlivou mužskou pokožku.