Máte hrubou kůži na pažích? Možná máte v těle kvasinky!

Máte hrubou kůži na pažích? Možná máte v těle kvasinky!

Kvasinku Candidu máme všichini v našem těle, stejně tak jako bakterie. Přiměřené množství jednoho či druhého je v pořádku, tělo za normálních okolností je schopné si udržovat vnitřní rovnováhu. Problém je ale v tom, že v současné době lidé konzumují stále více a více bílého rafinovaného cukru a čím dál méně a méně syrovou  - živou stravu. Bílý rafinovaný cukr či strava, která jej obsahuje velmi intenzivně “živí” kvasinky. A jak poznáte, že se ve vašem těle přemnožila Candida?

Nejvíceto poznáme na stavu kůže. Tvrdí se, že většina kožních nemocí je signál, že v těle není něco v pořádku. Když se v těle přemnoží již zmíněná nějčastější kvasinka Candida, může docházet k různým kožním problémům jako je i dokonce akné.Dáleto mohou být keratóza - ztvrdlá kůže, suchá kůže, kopřivka, různé druhy vyrážek, lupy, ekzémy apod.

Pokud jste si všimli  na vašich pažích hrubé tvrdé kůže, zmnožení kvasinek může být I váš problém. Jde vlastně o to, že Candida není přímou příčinou těchto již zmíněných nemocí či problémů. Hlavní příčinou je narušení trávícího procesu v tlustém střevě a tím postupně k narušení vaší přirozené bakteriální mikroflóry.

Například akné bývá velmi často způsobeno hormonální nerovnováhou.  Hormonální problémy bývají v mnoha případech doprovázeny mykotickými výtoky. Taktéž mykózy nohou či svědění v meziprstí či na ploskách mohou být známkou přemnožení Candidy. Opruzeniny u miminek nebo u dospělých jsou téměř ve většině případů způsobených Candidou.

Svědění zevních genitálií a okolo konečníku bývají taktéž ve většině případů kvasinkového původu. Pokud se musíte sprchovat denně, protože vás některé části těla svědí a oplachy vám poskytnou úlevu, zřejmě vám tělo říká, že se vám v těle také přemnožila kvasinka Candida. Indicie také může být  nepříjemný pach potu nejen nohou.

Ideální je proto omezit bílý rafinovaný cukr a jíst conejvíce přirozenou, syrovou stravu. Dostatek zeleniny a ovoce podporuje v těle přirozené Ph a reguluje zažívání a pravidelné vyprazdňování. Doplnit  tento harmonogram o občasné půsty, odlehčovací dny  či krystýry je skvělé a dosáhnete lepších výsledků v udržení přirozeného osídlení zdravými bakteriemi na ůrovni sliznic celého těla.
 

obrázek  lidské kůže