Dokážete si vyrobit domácí zubní pastu?

Dokážete si vyrobit domácí zubní pastu?

Nejjednodužší způsob jak mít  krásné a zdravé zuby je jíst zdraví potraviny. Ty nám budou jistě udržovat ve zdraví nejen zubní sklovinu, ale i sliznici v ústní dutině. Ideální je nekonzumovat potraviny s umělými sladidly, konzervačními látkami, umělými barvivy, geneticky modifikované rostliny, pasterizované mléčné výrobky, a rafinované cukry. Nejprospěšnější a nejzdravější pro zubní sklovinu a ústní dutinu je konzumace potravin z 80% syrové, organické zeleniny a ovoce, a to tak, že podíl zeleniny je vyšší než podíl ovoce. V důsledku zdraví a syrové stravy a správné péče o dutinu ústní, si vase zuby budou znova budovat svou sklovinu a léčit vaše dásně. Běžné zubní pasta jsoudoslova “jedovaté”. Obsahují mnoho toxických složek, např. Lauryl ether sulfát sodný nebo jiné chemické přísady, jako je glycerin, který zabraňuje přirozené opětovné mineralizaci. Ideální jsou Zubní pasty zcela přírodní, které nenarušují svou konzervací zubní sklovinu a přirozené klima v ústech.

 

Recept na domácí zubní pastu

Zkladní recept na domácí zubní pasty je stejný, vždy dáte stejný díl kokosového oleje a jedlé sody. Používejte vše bio – přírodní opravdu bez chemie. Pak přidáte další přísady a popř si upravíte podle chuti.

  • Podle množství, kolik chcete pasty udělat na jednu dávku zvolíte stejný podíl jedlé sody a kokosového oleje (např. 6 pol. lž)

  • Přidáte esenciální éterický olej podle potřeby co chcete se zuby řešit a podle chute (např. 15 kapek)– teatree, myrhu, měsíček, mátu, hřebíček, citron, pomeranč, rozmarýn, atd.

  • Pro dochucení použijte stévii, nejlépe tekutou

  • Eukalyptus – protizánětlivý, proti plísním, proti virům, zlepšuje a podporuje přirozené klima v ústech 

  • Skořice - protizánětlivá, antioxidační, proti plísním a kvasinkám, proti virům
  • Hřebíček – proti virům, proti plísním a kvasinkám (Candida), proti bakteriím, úžasný antioxidant, zubní anestetikum
  • Citron - protizánětlivý, antioxidační, proti plísním a kvasinkám, proti virům
  • Pomeranč - antiseptický a antioxidační
  • Rozmarýn – proti bakteriím, proti plísním, proti virům
  • Nimba – absolutně nejlepší proti plísním, bakteriím a virům, u paradentozy byly zaznamenámny nejlepší výsledky

Kokosový olej můžete nahradit  sezamovým olejem, vycházejte podle konzistence a podle chuti a barvy. Zkuste přidat jemný prášek jílu. Můžete přidat I stopové minerály – vápník, hořčík, křemík lae v jemném prášku, zajistíte tak postupnou remineralizaci. Jíl vám pomůže doslova “vytáhnout” záněty a nečistoty.

zubní kartáčky se zubní pastou