Loupe se vám pokožka? Může to být projev závislosti vaší pokožky na krému!

Loupe se vám pokožka? Může to být projev závislosti vaší pokožky na krému!

Kdyby jste se teď hned měli rozhodnout, zda do těla denně budete dávat škodlivé chemické, životu nebezpečné látky, či nikoli, pro co by jste se roźhodli? Odvažuji se říci, že převážná většina by jednoznačně  řekla. “Jistě, že si do těla dobrovolně chemii dávat nebudu, ne? Proč se tak hloupě ptáš?” A přece, můj dotaz není tak hloupý, jak by se na první pohled zdálo.

Nicméně je to právě to, co miliony lidí dělají několikrát denně. Potraviny, kosmetika, potravinové doplňky, léky obsahují nepředstavitelný koktejl  škodlivých látek, které poškozují denně vaše zdraví. Většina výrobců se moc nesnaží, aby tuto skutečnost nějak změnila. Je na každém z nás, převzít tuto iniciativu dio vlastních rukou a změnili své návyky.

Denně v našem kamenném obchodě a i eshopu zaznamenáváme dotazy, které látky na krabičce jsou škodlivé a které nikoli. Proto bych Vám aspoň ve zkratce napsala pár látek, které by vám měli říci, zda je obsah ve “vaší krabičce či balení” bezpečný.

Pokud jsou na vaší kosmetice tyto látky (viz níže) doporučuji hodit do koše :)

  1. minerální olej / parafinový olej / tekutý parafín / vazelína z ropy / vazelína / propylenglykol (z minerálního oleje) / bílý minerální olej a podobné minerální oleje -  jsou to nejlevnější nosiče většiny kosmetikcých přípravků, vznikají jako odpadní produkty při výrobě výrobků z ropy, jsou karcinogení, ucpávají póry, zabraňují kůži dýchat a co je velmi důležité – kůže se na ně stává “závislá”. Pokud přestanete v aplikaci, kůže se začne loupat a okamžitě se vrátí příznaky, pro které jste přípravek začali používat.

  2. látky narušující hormonální systém ze seznamu EU, látky škodlivé pro životní prostředí - syntetická rozpouštědla, změkčovadla, emulgátory, pojiva, úklidová chemie, atd, - látky jako změkčovadla a pojidla v konvenčních produktech – ftaláty – jsou v lacích na nehty, v lacích na vlasy - endokrinní disruptory, což má za následek vznik vrozených vad a poškození reprodukčního systému< >

  3. Syntetické konzervační látky, které NEJSOU povoleny v ORGANICKÝCH - BIO kosmetických certifikacích a konzervačních látek na seznamu EU látek podezřelých z toho, že narušují hormonální systém-  jsou levné, umožňují velmi slouhou trvanlivost cca 5-7 let. Paraben známý jako hydroxylová a benzoová kyselina je ve skupině nejvíce používaných konzervačních látek -  velmi dobře proniká kůží, působí jako umělý estrogen, a nachází se v buňkách rakoviny prsu.

  4. Není možné získat organickou certifikaci, pokud jedna z následujících příkladů konzervační látek je obsažena ve výrobku:hydroxymethyl sodný (prekurzory formaldehyd) / phenoxyethanol (nyní častěji používaný místo běžných parabenů) / butylparaben / isobutylparaben / propylparaben / isopropylparabenu / methylparaben / ethylparaben / ostatní parabeny /

  5. Syntetická barviva například azobarviva: "FD & C číslo ...." škodlivé syntetické vonné látky  - umělé vůnězpůsobující vrozené vady, astma a dýchací problémy, neurotoxicitu, deprese, podrážděnost, bolesti hlavy, atd  na seznamu EU jako syntetická ochrana proti slunečnímu záření např. ethylhexyl methoxycinnamát / oktylmethoxycinnam 

Co na to říkáte? Letí něco do koše? Tak to jsme rádi. To je jen pár důvodů, proč jsme se vydali jít cestou bio, eko, a organic. Jako jediný obchod v Olomouci nabízíme právě jen značky s certifikacemi. Ty certifikace nám právě zaručují, abychom nemuseli při každé kopi studovat půl hodiny krabičku, zda se tím otrávím nebo ne. zde je jen pát certofikací, k teré nám zaručují, že je vše ok: Soil Association (SA), Ecocert, BDIH, NaTrue a jsou samozřejmě I další. Ale o těch zase až příště. 

Námět pro článek mi dali moji přátelé z Dánska, kteří taktéž provozují eshop s bio produkty a mají na věc stejný názor jako my….

obličej ženy jak si aplikuje krém n aobličej