Víte, co to znamemná celostní kosmetika?

Víte, co to znamemná celostní kosmetika?

Termíny jako přírodní kosmetika či biokosmetika známe, ale „celostní kosmetika“?

Význam slova celostní je nám jasný, nějaké části spojené dohromady vytvářejí  „celek“ neboli jednotu. A o to tady jde. My víme, že když si koupíme denní krém, mažeme si jej jen na obličej a tak ovlivňujeme pokožku jen v obličeji.

 

Někdo ale vymyslel zcela jedinečný a unikátní koncept kosmetické péče a to je přírodní kosmetika Dr.Hauschka. Celý koncept kosmetických přípravků byl vymyšlen tak, aby i když aplikujeme jen „denní krém na obličej“ bylo ve skutečnosti oslovováno a harmonizováno celé tělo. To je bomba, že?

 

Recepty všech přípravků byly vytvořeny k povzbuzení a harmonizaci všech funkcí pokožky, a to znamená, že v jednom přípravku najdete ingredience, které podporují pokožku tak,jen aby dělala to, co je její práce – má nás chránit, regenerovat, čistit atd.

 

Lidská kůže jako ochranná vrstva těla, je v každé minutě našeho života vystavena vnějším a vnitřním vlivům. Tyto vlivy ji mohou oslabovat postupně ve všech jejich přirozených funkcích. Pokožka se např. přestane mastit, nebo se mastí strašně moc a vzniká akné, nedokáže udržet ochranný kyselý film a napadnou ji bakterie či plísně, přestane se hojit, je drsná, hrubá a s trhlinkami na povrchu, je bez vody – bez hydratace a začnou vznikat brzy vrásky. 

 

Když suchou pleť bude mastit denně 3x, pleť tak zleniví natolik, že prostě přestane vědět, jak se vlastně to maštění dělá. Nebo naopak u mastné pleti, když denně několikrát budeme pleť jen odmašťovat, receptory na kůži pořád hlásí do mozku,“ je sucho, musíme  mastit  “ a my se divíme, jak to, že to nefunguje: Ono to právě funguje, pleť prostě jen vysílá informaci,co je potřeba dělat.Nic ale netrvá věčně. Pleť se buď unaví z toho stálého maštění, nebo mastit přestane. Když je neustále na pokožce mastná vrstva, tak kůže posílá do mozku informaci  -"jedost, nemastit prosím".

 

Zcela jedinečný, patentovaný koncept kosmetiky Dr.Hauschka naytto aspekty myslí. Nedělí plet na suchou, mastnou, stárnoucí apod. Je zaměřený na vyrovnávání momentálního „stavu“ pokožky. Právě svým celostním přístupem pomáhá pokožce, aby se opět stala zdravým orgánem a aby překonala své jednostranné projevy jako jsou suchost, citlivost, nečistota, mastnota, atd.

 

Jde o to, že tvůrcům přípravků kosmetiky Dr.Hauschka šlo o to, aby jen zvenčí nedodávali pokožce  látky, které jí momentálně chybí, ale aby byl jen vyslán pokožce impulz a nastartovala se její vlastní činnost.

 

Celostní péče o pokožku znamená vnitřní i vnější kosmetiku. Vnitřní kosmetikou je myšlen zdravý životní styl v nejširším slova smyslu. Patří k ní především vhodná strava, dostatek spánku, tělesný pohyb, čerstvý vzduch a přiměřený (ne přehnaný) účinek slunečního záření. A Vnější kosmetika spočívá v aplikaci kosmetických přípravků. Ty jsou samozřejmě v dnešním chemickém světě pro kůži velmi důležité, protože, jsou-li vhodně zvoleny, zasahují přímo do její látkové výměny a vyrovnávají její dýchací a oběhový rytmus.

 

Aby jste zcela pochopili uvedu pár nejčastějších případů:

  • Suchá pleť by neměla být ve dne v noci odměňována tukem, i když si tím it přechodně pleť  uleví a na krátkou dobu necítíte pnutí. Ale jak jsem se již zmiňovala, že stálý vnější přísun tuku způsobuje návyk a vlastní produkce kožních lipidů se ještě více potlačí. Kůže se tímto způsobem stává ještě sušší, a její závislost na další přísun tuku se zvyšuje. Protože ošetřuji již 14 let těmito přípravky svoji pleť a také pleť klientek, často slyším slova, že už neví, čím mastnějším se namazat než olejem nebo sádlem. Přijdou nešťastné a přesušené…..
  • Stejný princip, ale obráceně, platí pro mastnou pleť. Pleť je zase naopak odmašťována, jak jsem již popisovala, a postupně je pleť vyčerpaná a kolabuje. U mastnou a nečisté pleti nám může proto pomoci Dr.Hauschka Pleťový olej. Dodává pleti tolik mazu, aby receptory na pokožce vyslali signál „už je tuku dost, už nemusíme mastit“. A tím dojde k postupné regulaci kožního mazu, a je vyhráno. Sama jsem měla takovýto problém a musím říci, že po několika měsících jsem se nadobro konečně zbavila úporného akné, které se mi nedařilo žádným způsobem odstranit. Prostě došlo k postupné regulaci kožního mazu a akné se přestalo tvořit. Póry se stáhly a dokonce jeden moment jsem měla tak trochu suchou pleť. To byl pokyn, postupně olej vysazovat tak, že jsem jej začala míchat s Pleťovým mlékem Dr.Hauschka  a bylo po starostech.
  • Ještě jsem se nezmínila o tom, že pokožka má také rozdílné chování v noci a přes den. A podle tohoto chování, bychom měli volit kosmetické přípravky podle konzistence a dobu jejich aplikace. Přes noc by měla být pleti dána možnost „volně dýchat“. Proto je velmi vhodné, používat na noc přípravky na vodní bázi – Tonika, Pleťové kůry nebo Sŕa. Nazýváme je nemastná noční péče a ta podporuje látkovou výměnu pokožky, která je během nočních hodin nejaktivnější. Naopak pleťová mléka, krémy a masky obsahují stimulující, ochranné a regenerující rostlinné esence, které aktivitu pokožky podporují, ale nezatěžují ji.

 

Přírodní kosmetika - Bio kosmetika Dr.Hauschka vstoupila na trh již v roce 1967 pod označením "léčebná kosmetika". Již podle tohoto názvu můžeme odvodit z jak kvalitních výrobních podmínek tato kosmetika vznikla. Mateřská firma WALA (výrobce světoznámých antropozofických homeopatik) založena roku 1950 v německém Eckwäldenu,  vytvořila výrobní laboratoře pro svou dceřinou  společnost Dr.Hauschka. V tyto dny nese kosmetická řada přírodní kosmetiky Dr.Hauschka jméno svého zakladatele.

 

Lékaři, farmaceuti a kosmetoložka fy. WALA, paní Elisabeth Sigmund si byli při sestavování receptur dobře vědomi toho, jak důležitou roli hraje kůže ve vztahu k celému lidskému organizmu. Již tehdy dokázali předpovědět, jak obrovskému vnitřnímu a vnějšímu zatížení bude naše kůže v následující době vystavena.  Celosvětové znečištění vody a ovzduší, stále agresivnější sluneční záření vlivem poškození ozónové vrstvy, synteticky upravované potraviny.

 

Druhá věc je duševní a nervová zatížení - neustálý hluk (doprava, rozhlas, televize, internet), pracovní stres a psychické přetěžování. A tak je kosmetika Dr.Hauschka čím dál tím aktuálnější, a to jak pro své terapeutické účinky‚ tak i pro svoji biologickou kvalitu.

 

Kosmetické přípravky Dr.Hauschka jsou jak pro ženy, tak i pro muže a děti,protože respektují pokožku jako součást celku. Se svými ochrannými, posilujícími, oživujícími a regeneračními vlastnostmi, může nás všechny - děti, mladistvé, ženy a muže, provázet v každém věku. Při používání této bio kosmetiky se dostaví pozvolné změny, okamžité účinky nečekejte, ale důležité je, že pokožka se na těchto přípravcích nestane závislá, jako to vidíme u konvenční kosmetiky. Přestanete používat „krém na vrásky“ a je to tu zase, nebo musíte se mazat mastnými přípravky více a více. Pokožka se bude pouze krůček po krůčku učit zase fungovat zdravě a normálně.

 

Velká pozornost byla věnována tvůrci těchto kosmetických přípravků. Kompozice vybraných přírodních látek je jedinečná. Mají vynikající kvalitu, kde se používají pouze  vysoce kvalitní substance. Léčivé rostliny pro výrobu jsou pěstovány biologicky-dynamickým způsobem ve vlastních zahradách firmy. Další rostliny pocházejí z celosvětových produkcí biologicko-dynamického zemědělství a volného sběru. Vše se ručně sbírá a velmi šetrně dále zpracovává. Jen to co ne nezbytně nutné, dělají stroje.

 

Další raritou u této kosmetiky je zpracování surovin, jde o tzv. rytmické zpracování. Při zpracovávání rostlin jsou respektovány přírodní rytmy jako světlo a tma, pohyb a  klid, teplo a zima, v průběhu kterých jsou esence a olejové výtažky získávány. Zde se kombinuje dlouholetá zkušenost ve zpracovávání léčivých rostlin s nejnovější produkční technikou. Nechejte na sebe dýchnout vůni rozkvetlé louky, den je ihned příjemnější, snesitelnější, lehčí…

 

Miluji vůni mandle, avokáda, úročníku, lichořeřišnice….Dopřejte si jako já denně své pokožce a svým smyslům příjemnou a přirozenou péči!

 

 

 

Bio kosmetika Dr.Hauschka péče o obličej