Záhadné tajemství šungitu

Záhadné tajemství šungitu

Šungit (shungite) – je velmi zajímavá hornina, která na Zemi vznikla před zhruba 2 miliardami let. Je velmi zajímavé, že tento nerost je k nalezení pouze v severní části Ruska v Karélii, konkrétně v obci Shun'ga . Zajímavostí tohoto kamene je, že obsahuje skoro všechny prvky periodické tabulky. Jedinečný je také v tom, že obsahuje látky tzv. fullereny, které byly teprve nedávno objeveny.

Molekula tohoto fullerenu, je jako „uhlíková klec“ složena ze 60 uhlíků a má strukturu fotbalového míče. Něco podobného se v přírodě nachází jen ve velmi malém množství. Jak se tato látka dostala do šungitu (shungite),  je pro vědce velkou záhadou.

Stáří šungitu (shungite), se pouze odhaduje dle toho, že vzhled nerostu je podobný černému uhlí, a je  nalézán v prastarých vrstvách zemské kůry, které odpovídají časově době, kdy ještě nebyly žádné známky života na Zemi.

Odkud se tedy vzala tato prapodivná hornina, nebyly ještě žádné lesy, ze kterých by se tato uhlíku plná hornina vytvořila. Odborníci se domnívají, že vznikla pomocí protobakterií žijících v kyslíku. Kde se ale vzaly tak obrovské plochy tohoto minerálu?  Někdo jej vnímá jako Boží záchranu pro tuto planetu, jiný to bere jako „náhodu“. Názory se různí. Jisté je však to, že si tento nerost zasluhuje pozornost nejen od laické veřejnosti, ale i z vědeckých kruhů. Sami vědci nazvali zatím neprobádanou horninu „zázrakem“, když zjistili jeho schopnosti. Šungit (shungite) se chová velmi zajímavě, jakoby „inteligentně“. Ponořený do vody absorbuje to „škodlivé“ co životu neprospívá a naopak „to co léčí“, do ní uvolní, např. minerály. Šungit (shungite) umí pracovat právě jen prostřednictvím vody.

Lidé jej používají různými způsoby, drť nebo celý kus kamene vloží do znečištěné vody, kterou pak pijí, či do vody kohoutkové, kterou pak omývají nemocné části těla či jen pokožku k upevnění zdraví. A dějí se zázraky.

Šungit (shungite) je doposud jediný známý přirozený zdroj fullerenů na Zemi. Výjimku tvoří pouze několik meteroritů, ve kterých byly fullereny nalezeny.  Ruští vědci tento kámen studovali již dlouhá léta, ale do „západního světa“ se tato informace dostala až nedávno. Podle ruského výzkumu, šungit (shungite) bohatý na fullereny má schopnost neutralizovat četné negativní formy energie. Zeslabuje elektrosmog (přístroje, wifi, mobilní telefony atd.) a v zásadě poskytuje i ochranu před elektromagnetickým polem. Leta byl zkoušen a úspěšně využíván na pomoc pacientům s depresemi, při různých traumatech, emocionálních a psychických poruchách.

Jak už jsem se zmiňovala, že  šungit (shungite) přitahuje a neutralizuje vodou ředitelné nečistoty, byl použit v Rusku pro komerční čištění vody ve vodovodním řádu od roku 1990. Je schopen z vody odstranit bakterie aj. mikroby, dusičnany, těžké kovy, pesticidy, těkavé organické látky, léčiva, chlor a fluorid. Jeho schopnost čistit vodu daleko přesahuje účinek uhlíkové fitrace, což dokazuje kvalita vody v blízkém jezeře Onega. Voda je dnes pitelná bez předchozího ošetření, je to pouhý výsledek tisíce letého působení šungitu s vodou. Voda, která byla v kontaktu s šungitem (shungite) má antioxidační účinky. Při pití této vody dochází k poklesu hladiny histaminu v krvi a tím klidní alergie. Tělo se přirozeně očišťuje. Dochází k zvýšení pružnosti pokožky a klidní a odstraňuje mnoho kožních potíží, jako jsou popáleniny, bodnutí hmyzem, akné, různá drobná zranění apod.

K dispozici jsou dva stupně šungitu (shungite) dostupné z Ruska. Šungit prvního stupně obsahuje asi 30% uhlíku, je matného vzhledu a velmi se podobá uhlí. Šungit druhého stupně je jen v krystalické formě, a jako ušlechtilý má obsah uhlíku přibližně  80% a odpovídajícím způsobem vyšší obsah fullerenů.  Je lesklý a vypadá velmi podobně jako minerál známý jako galenit. Oba stupně zlepšují vodu, ale elitní (krystalická forma) pracuje mnohem rychleji.  Oproti tomu má horší využití k řezání a tvarování, protože jeho vysoký obsah uhlíku jej činí křehký.

Šungit (shungite) nepravidelně tvarovaný - drť, má silnější účinek na fyzické tělo, když je umístěn do vody. Jemně čistící a omlazuje na buněčné úrovni. Šungit (shungite) kulovitého či zaobleného tvaru čistí a harmonizuje spíše energetické tělo (emocionální, mentální, duchovní).

Jak se dá šungit (shungite)  používat?

Pokud používáte šungit drť dejte do 3litrů vody 100g kamínků a nechejte vodu 3 dny pracovat. Když používáte krystalickou formu dejte 30g kamínků do stejného množství vody a postačí vám 3 hodiny nebo můžete nechat přes noc. Lepší je nechat kamínky v nádobě, než vodu spotřebujete ( je tím myšleno v průběhu jednoho dne)

Potřebné je také šungit (shungite) čistit a nabíjet, aby mohl být dlouho využíván. Ideální je provádět očistu 1x za 2 měsíce pod tekoucí vodou, ale bez chloru. Ideální je destilovaná nebo filtrovaná voda do které kameny vložíte a 10min. promícháváte. Super je, když jej pak můžete dobít na slunci, nejlépe několik hodin.

 

drť šungitu