Víte, co obsahuje vaše rtěnka?

Víte, co obsahuje vaše rtěnka?

Přemýšleli jste někdy o tom, co obsahuje vaše rtěnka? Mohl by to být snad kolagen, včelí vosk, jahody? Média byla zaplavena zprávou, že rtěnky obsahují olovo. Divíte se?  Já opravdu ne. Právě proto již 14 let používám z tohoto důvodu jen zcela čistou přírodní kosmetiku. Kampaň za bezpečnost kosmetických přípravků prováděla studiii 33 běžných rtěnek na pultech ve čtyřech amerických městech a zjistila, že klasické značky rtěnek obsahují obrovské množství olova.

Testy odhalily množství v rozmezí 0,03 - 0,65 ppm. Food and Drug Administration (FDA) stanovila limity v potravinách a ty musí být nižší než 0,1 ppm. Ale hladinu olova ve rtěnkách nikdo neupravuje. Tak proč by jste se měli tímto faktem zabývat? Hned vám to vysvětlím.

Neexistuje žádná hodnota požitého bezpečného množství olova pro lidské tělo. Olovo je neurotoxin, naše těla normálně olovo k řivotu nepotřebují, střádáme si jej do těla až v průběhu života. Takže denní “konzumace”např. v podobě rtěnky po dobu několika desítek let, je alarmující a může vést k vytvoření toxických zásob v těle.

Musím říci, že mé zkušenosti terapeuta (pracuji s Biorezonancí) tento fakt potvrzuje. Denně testuji lidem přítomnost olova v těle. Většina jej v těle máme. Záleží jen na tom, jak žijeme a jak se ke svému tělu chováme. Opravdu je měřitelné, zda žijeme “bez chemie”nebo s “chemií”. Při testování ihned vidíme, a to nejen na přítomnosti olova, co všechno za chemikálie v těle máme, zda je či byl člověk kuřák apod.. 

Většina si myslí, že je jedno, jakou kosmetiku  "jen mažou na kůži” , jsoupřesvědčení, že "se to vše z kůže pláchne". Omyl je pravdou, vše jde do pokožky a pěkně se nám to v těle ukládá. Chemikálie se vstřebávají stejně do těla pokožkou tak, jako by jste je snědli nebo vdechli. Opravdu. Denně se o tom přesvědčuji.

Přítomnost olova v těle může vést k poškození mozku, retardaci, k emočním a behaviorálním problémům, může snižovat IQ a stojí za poruchami učení – špatnou pamětí. Co stojí za zmínku, olovo může procházet placentou a vážně tak poškodit mozek plodu. Olovo je take spojováno s neplodnosti a se zvýšenou potratovostí.

Tak proč se vlastně olovo přidává do rtěnek? Přece nikdo nechce záměrně trávit své spotřebitele a potencionální zákaznice. Hlavní příčina je v tom, že olovo je součástí některých barviv, či se může objevit jako vedlejší produkt z použitých surovin, jako je oxid zinečnatý, parafín a ropné látky.

Kampaň za bezpečnost kosmetických prostředků vyzvala FDA, aby začala regulovat olovo ve rtěnkách a žádá kosmetické firmy přepracovat složení všech výrobků, které olovo obsahují. Rtěnky se ale vyrábět nepřestanou a nositelky je nepřestanou kupovat, než se problém začne řešit. Záleží jen na nás, jaké zboží si vybereme a budeme chránit svoje zdraví. Existuje spousta rtěnek na trhu, které jsou vyrobeny bez olova i jejich barevná škála je neskutečně široká, jistě si vybereme každá. Jak můžete zjistit, zda vaše rtěnka je bezpečná? No domácí laboratoř nemáte a výrobky jsou tak malinké, že na něm není nalepená popiska, takže složení nevidíte.

Doporučuji prostě zajít si do specializovaného obchodu s přírodní kosmetikou avybratsi z certifikovaných značek jakoje Dr.Hauschka, Lavera, Logona, atd.prostě bio kosmetiku s osvědčenýmicertifikacemi, které zaručují, že je produktzcela na přírodní bázi.

 

 

ústa s výrazně červenou rtěnkou