Máte doma také chemický koktejl?

Máte doma také chemický koktejl?

Nepřírodní či chemická kosmetika je vyráběna jako chemický koktejl. Prostředky pro péči o kůži jsou jen chemické látky zamíchané dohromady, které způsobují rakovinu, poškození jater a ledvin, neurologické poruchy a dokonce I kožní onemocnění. Např. základ klasického pleťového mléka tvoří mix neuvěřitelně toxických látek, které výrobci kosmetických přípravků nakupují ve velkém v chemických fabrikách tzv.za pár šupů. Většina kosmetických výrobců záměrně ukrývá pravdu o původu složek, které používá pro výrobu svých předražených přípravků.

FDA (Úřad prokontrolu potravin a léčiv v USA) uveřejňuje oficielně tyto látky, které se používají jako součásti kosmetikcých přípravků, i přes to, že byla prokázána jejich toxicita. Látky jako jsou parabeny, ethoxyláty, diethanolaminy a ftaláty jsou nebezpečné látky pro živé organismy. Dr. Samuel Epstein, předseda Cancer Prevention Coalition a autor Toxic Beauty otevřeně varuje před rakovinotvornými chemikáliemi, které jsou používány pro výrobu kosmetiky Avon.

Všechny tyto rakovinu způsobující chemikálie se bohužel přidávají do kosmetických výrobků a výrobků osobní hygieny na základě  "důkazů vědy." Problémem je jako obvykle to, že “důkazy jsou prý selektivní a zkreslené”. To tvrdí hlavně vědci, kteří nejsou oficielní zaměstnanci těchto kosmetických firem, ale výplatní páska by hovořila o něčem jiném.

Tento kraťoučký článek slouží pro zamyšlení, co kupujeme a co používáme my sami, a take co učíme používat naše děti. Dnes, kdy je taková hojnost  naturálních, čistě přírodních produktů cenosvě dostupných, je to skoro hřích na sebe tu chemii promiňte “patlat”

 

baňky s chemikáliemi