Je libo koupel ? 6 možností pro inspiraci

Je libo koupel ? 6 možností pro inspiraci

Také jste přišli dnes celí prokřehlí a unavení? Napadlo vás, že by vám spravila náladu horká vana? Jste na správném místě, aby jste se inspirovali, jakudělat z obyčejné vany ozdravnou koupel. Zde máte 5 inspirací.

 

Zimní koupel Dr.Hauschka

V chladných podzimních a zimních měsících tuto koupel velmi oceníme. Borovicový olej podněcuje prokrvení pokožky. Neocenitelný je její zahřívací efekt, tělo doslova ochrání proti zimě. Borovicová vůně uklidňuje a navozuje pocity  relaxace. Uvolňuje dýchací cesty a společně s jojobovým olejem zjemňuje pokožku. Intenzivní požitek z koupele si vychutnáte ve větrném a mrazivém počasí.

Náš tip: do misky s vodou, aromalampy nebo difuzéru nakapejte několik kapek Zimní koupele, ovzduší provoníte a osvěžíte, bude se vám lépe dýchat a navodíte uvolněnou náladu

 

Mandlová koupel Dr.Hauschka

Představte si vůni marcipánu a sladké mandle. Obklopující sladká vůně mandlového oleje, kterou ještě po dlouhou dobu po koupeli cítíte, jak se jemně uvolňuje z vaší pokožky.

Náš tip: Mandlovou koupel můžete použít i k lokální lázni rukou nebo nohou, vaše pokožka bude příjemně hebká a jemná. Pro umocnění a komplexní péči použijte Mandlový sprchový balzám Dr.Hauschka a Mandlový tělový olej střezalkou Dr.Hauschka.

 

Šalvějová koupel Dr.Hauschka

Zahřívací a harmonizační kopule pro všechny roční období, zvláště však pro zimní měsíce, kdy zajišťuje v těle dobrou termoregulaci. Ideální je hlavně v chladných měsících po prochlazení, ale i jako jeho prevence. Je velmi příjemný a účinný po sportování, nebo po větší fyzické námaze, při pocení a nepříjemném pachu nohou, nebo při mykózách. Při křečových žilách zmírňuje křeče a otoky nohou, uvolňuje napětí. 

Náš tip: Při pravidelném používání Šalvějové koupele dochází ke změknutí a následně k odstranění mozolů a otlaků. Pokud je potivost nohou intenzivní, doporučujeme po koupeli prosypat Hedvábným pudrem Dr.Hauschka a při pravidelném používání jsou nohy suché, voňavé a hladké.

 

Levandulová koupel s rašelinou Dr.Hauschka

Kompozice výtažků z kaštanu koňského, přesličky a rašeliny zpracované rytmickým procesem, je jedinečná a fascinující. Mandlový a avokádový olej pěstí a zároveň vyživuje pokožku. Ideální je provádět koupel při nespavosti pro navození spánku, při nervovém vypětí, stresu nebo přetažení k navození uvolnění a intenzivní relaxace. 

Náš tip: Při bolestech trapézového svalu nebo za krkem, použijte Rašelinovo – levandulovou koupel na obklad. Vezměte bavlněný ručník, spočte v nádobě s horkou vodou, do které jste přidali Rašelinovo – levandulovou koupel, ručník vyždímejte a ihned přiložte na šíji. Úžasné uvolnění a teplo vám přejde v krátkém okamžiku do celého těla. Pro umocnění působení levandule a rašeliny doplňte péči o levandulovo rašelinový sprchový balzám, Levandulovo rašelinový tělový balzám, Levandulovo rašelinový tělový olej

 

Růžová koupel Dr.Hauschka

Růžová voda, růžový éterický olej a výtažky z růžových okvětních lístků – to je celková kompozice Růžové koupele Dr. Hauschka. Překvapující květinová kompozice, která vás obklopí ve své celistvosti růže – jemnost, smyslnost, vznešenost. Harmonizující koupel mléčné konzistence pohladí po duši a příjemně vás naladí. Mandlový a jojobovým olejem zanechává jemný a hladký pocit po celém těle. 

Náš tip: Na unavenou , podrážděnou pokožku obličeje použijte Růžovou koupel jako teplý obklad. Do mísy dejte vodu přiměřené teploty pro vaši pokožku, namočte bavlněný ručník, vyždímejte a přiložte na obličej. Nechejte působit do vychladnutí, přiložení opakujte, dokud voda bude příjemná, poté doporučujeme ošetřit pokožku Růžovým krémem nebo Růžovým krémem light
 

Citron Lemongrass koupel Dr. Hauschka

Svěží vůně na slunci vyzrálých citronů je v kombinaci s exotickou citronovou trávou jedinečná kompozice pro osvěžení v letních dnech, nebo pro celkové nabuzení. Po této koupeli je tělo nabuzeno k radosti, cítí se lehce a svěže. Kompozice slunečnicového oleje s citronem a lemongrassem má posilující účinek, vyživuje pokožku a aktivizuje celé tělo. 

Náš tip: 1x týdně si dopřejte sprchu s Citronovou koupelí. Na tvrdší žíňku z lufy, nebo ze sisalu aplikujte Citronovou koupel a intenzivně masírujte pokožku celého těla, pak smyjte Citrónovým sprchovým balzámem a poté pokožku ošetřete Citrónovým tělovým balzámem nebo Citrónovým tělovým olejem. Posílíte a zpevníte tak ochablé podkožní vazivo a zmírníte tak celulitidu. 


 

 

žena ve vaně