Nobilis Tilia - česká značka se světovou kvalitou

Nobilis Tilia - česká značka se světovou kvalitou

 Nobilis Tilia, jedna z nejoblíbenějších certifikovaných bio kosmetických značek nejen na českém trhu. O vysoké kvalitě svědčí, že se produkty značky vyváží i na náročné mezinárodní trhy jako jsou Anglie, Francie a Japonsko. Svůj název získala podle domovského města České Lípy, které se nachází uprostřed krásného národního parku Českého Švýcarska. Značku založil v roce 1994 milovník a ctitel přírody PaedDr. Zbyněk Šedivý. Řadu let věnoval zkoumání léčivých rostlin a jejich vliv na zdraví a krásu člověka. Éterické oleje považuje za přirozeně působící psychoterapeutika. Proto začal vyrábět přírodní léčivou kosmetiku se zaměřením na aromaterapii. Jako první uvedl na trh éterický olej v bio kvalitě. O odborné zázemí firmy pečuje i Adéla Zrubecká, která vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně. 

 

Tradice české aromaterapie je v naší společnosti pevně zakořeněna. Jsme nejdéle působící českou společností na našem trhu a nabízíme nejširší sortiment české přírodní a BIO kosmetiky. Stáli jsme u zrodu Asociace českých aromaterapeutů a Institutu aromaterapie, které podporujeme již druhé desetiletí.“

 

V roce 2007 dává společnost Nobilis Tilia podnět a aktivně se podílí na tvorbě standardů pro českou biokosmetiku. Certifikaci uděluje akreditovaná společnost KEZ o.p.s., která se již léta zabývá certifikací ekologických zemědělských surovin. Značka CPK – certifikovaná přírodní kosmetika definuje suroviny, které kosmetika smí či nesmí obsahovat a nadstavbou je pak značka CPK BIO pro kosmetiku s obsahem surovin z ekologického zemědělství.

 

Posláním Nobilis Tilia je vytvářet jedinečné přírodní produkty k rozvíjení harmonie a krásy. A to vše s pokorou k přírodním procesům. Milovníci bio značek ocení širokou škálu produktů od kosmetiky pro dospělé a děti po základní výbavu domácí lékárničky. Česká značka se právem pyšní prvotřídní kvalitou svých produktů. Dbá na příjemnou konzistenci a možnost výběru pro každou individualitu. Firma se zaměřuje i na takové detaily, jako jsou například obaly. U citlivých substancí volí tmavofialové sklo, které nejlépe uchovává jejich bioaktivitu (účinnost) . Na své si přijdou i lidé estetického cítění – decentní a stylový design s nádechem venkova. Cena je vzhledem k vysoké kvalitě příjemným překvapením.

 

Dalším sympatickým rysem této značky je, že odmítá využívání živočišných surovin a pokusů na zvířatech. Ve svých produktech upřednostňují ekologicky odbouratelné suroviny, mají vlastní kořenovou čistírnu odpadních vod, recyklují odpad a šetří životní prostředí.

 

Přejeme všem našim zákazníkům, současným i budoucím, aby v našich výrobcích našli potěšení těla i ducha a aby spolu s námi objevili kouzlo vůní, které náš život činí bohatším.“

 

Části textu převzaté z: http://www.nobilis.cz