Zuby se dají vybělit i jiným způsobem než zubní pastou

Zuby se dají vybělit i jiným způsobem než zubní pastou

Všichni chtějí mít krásné zdravé a bílé zuby. Věděli jste o tom, že zuby můžeme čistit i jinými přípravky než zubní pastou? Zajímavá je očista různými oleji, nejznámější je olivový olej, který očišťuje i napravuje mikroflóru v ústech. Zajímavá je i očista různými prášky - pudry neboli rozemletými rostlinami či namíchanými látkami ve formě prášku.

 

Víte například, že některé byliny mohou mít zásadní vliv na zdraví našich zubů a dásní? Bylinné zubní prášky (které lze koupit nebo si je vyrodit doma) nabízejí zajímavé kombinaci bylin, které mohou obnovit  zdraví zubů a dásní a celé ústní dutiny. Kdybychom chtěli sepsat seznam bylin, které léčí komplexně ústní dutinu – dásně, zuby, čelisti, atd. by byl asi velmi dlouhý.  Můžeme vám představit aspoň krátký seznámek některých z nejběžnějších bylin používaných v bylinných zubních prášcích pro obnovení zdraví vašich zubů a dásní:

Myrha  -  je známá pro svou schopnost léčit infekce dásní a podporujet zdraví vašich dásní

Bílá dubová kůra - extrakt je užitečný zejména pro zklidnění oteklých tkání v ústech a léčbě infekcí dásní.

Tea tree olej – snižuje citlivost zubů a dásní a jejich krvácení .

Měsíček - je velmi účinný při utlumení bolesti dásní a zánětu. Měsíček má také antiseptické vlastnosti, které omezují výskyt patogenních bakterií v ústech.
Nejjednodušší způsob, jak používat bylinné zubní prášky je používat je místo zubní pasty. Na vlhký kartáček se nasype prášek a normálně se s ním vyčistí zuby zvykle krouživými pohyby asi cca 2 min. Je to zajímavý pocit, na který si rychle zvyknete. Můžete vyčistit i povrch jazyka a tím docílíte příjemnější pocit v ústech. Pak si ústa vypláchnete vodou a můžete samozřejmě, kdo je zvyklý, vypláchnout i ústní vodou. Prášek je možné také použít tak, že si navlhčený prst ponoříte do lahvičky s práškem, na prst se vám prášek nabalí a pak si pohodlně prstem zuby vyčistíte a při tom, si ještě promasírujete dásně. Kdo prášek začne používat po velmi krátké době si všimne utlumení zánětů a snížení citlivosti a bolestivosti. Ideální je i zvýšit konzumaci vitamínu C, ať už ve formě ovoce či potravinovýchdoplňků přírodního původu