Nechejte svou pokožku v noci dýchat

Nechejte svou pokožku v noci dýchat

Lidská kůže je jako ochranná vrstva těla. Denně je vystavena vnějším a vnitřním vlivům, které ji oslabují. Důsledkem toho se mohou na pokožce projevovat jednostranné reakce jako jsou suchost, nedostatek vlhkosti, zvýšená produkce kožního mazu, nebo i předčasné stárnutí.

Kosmetika Dr.Hauschka v principu nerozlišuje pleť na různé typy, ale je zaměřena na vyrovnávání momentálního stavu pokožky. Svým celostním přístupem pomáhá pokožce, aby se opět stala zdravým orgánem a aby překonala své momentální nedostatky jako jsou suchost, citlivost, nečistota, hyperpigmentace apod. Hlavním cílem kosmetiky je nedodávat pokožce zvenku látky, které jí momentálně chybí, ale spíše podněcovat její vlastní schopnost tento nedostatek zregulovat.

 

Celostní péče o pokožku znamená vnitřní i vnější kosmetiku a péči. Vnitřní kosmetikou míníme zdravý životní styl v nejširším slova smyslu. Patří k ní především vhodná strava, dostatek spánku, tělesný pohyb, čerstvý vzduch a přiměřený (ne přehnaný) účinek slunečního záření. Vnější kosmetika spočívá v aplikaci kosmetických přípravků. Ty jsou pro kůži velmi důležité, protože, jsou-li vhodně vybrané, zasahují přímo do látkové výměny pokožky a vyrovnávají její dýchací a oběhový rytmus.

 

V praxi to vypadá tak, že suchá pleť nedostává tuk ve dne a v noci. Víme sice, že tuk jí momentálně uleví, ale nic se nestane – nic se nezmění.

Pokud je suchá pleť zvyklá na každodenní přísun tuku ve dne v noci, tzv. zleniví, a nemá důvod, proč by produkovala tuk, když jí pravidelně dodáváme. Kůže se tímto způsobem stává ještě sušší, a její závislost na dalším přísunu tuku se zvyšuje.

 

Podobně je to i u mastné pleti. Čím více ji odmašťujeme, tím má tendenci více tuk vytvářet. Mastné, nečisté pleti pomáhá Dr.Hauschka Pleťový olej. Dodává pleti dostatek mazu a napomáhá jí, aby tak sama produkci kožního mazu zregulovala. Pleť získá jasný a zdravý vzhled, a přestanou se tvořit komedony.

 

V noci a přes den se pokožka chová odlišně. Je proto velmi důležité volit přípravky správně, hlavně jejich konzistenci. V noci pokožka vylučuje, proto by přes noc měla být pleti dána možnost volně dýchat. Nemastná noční péče podporuje její látkovou výměnu, která je během nočních hodin nejaktivnější. Z tohoto důvodu nenajdete u Dr.Hauschka bio kosmetiky mastné noční přípravky, pouze přípravky z obsahem vody, které pleť ve vylučování podporují a aktivují přirozeně tento proces.

vrstvy lidské kůže