Vykuřováním se můžete chránit proti kapénkové infekci

Vykuřováním se můžete chránit proti kapénkové infekci

Na konci 19.stol.pan August Ponsot zjistil, že pryskyřice z ambroně má silně očistné schopnosti při spalování  a ve spolupráci s chemikem panem H. Riviérem vymysleli společně papírovou pastu, ze které začali vyrábět Papír ´d Armenie, který má schopnost očistit vzduch od nežádoucích pachů.

A tak vznikl Papír ´d Armenie - Arménský papír. Od roku 1885 se začal vyrábět v Motrouge ve Francii pro komerční účely. Do dnešního dne se používá receptura pro výrobu stále nezměněna. Do papírové pasty je ještě přidáno kadidlo a pryskyřice z myrhy.  V Asii a v Africe se stále používají k vykuřování při obřadech a očistných procedůrách přinemocech. Smíchají-li se tyto tři látky dohromady (ambroň, myrha,kadidlo), vzniká jedinečná a vyjímečná vůně. V místě spalování má kouř schopnost velmi intenzivně do sebe pohlcovat nežádoucí pachy v prostoru.

Pro své naprosto jednoduché a rychlé použití, můžete používat papírky kdekoli doma, v kancelářích, v obchodech, ve školách apod. Kadidlo, myrha a ambroň mají stimulační, dezinfekční a deodorační ůčinky. Jsou doporučovány při infekčních onemocněních na podporu jejich léčby, ale i jako na dezinfekci ovzduší jako prevence nákazy. Papírky jsou doporučovány při astmatu, bronchitidách, laringitýdách, rýmě, virózách, angíně apod, mají silné expektorační účinky.Papírky jsou ideální také na očistu vzduchu od nežádoucích pachů domácích miláčků, po vaření, po práci s chemikáliemi,po smažení, neutralizuje cigaretový kouř, apod. Dokonce v minulosti byl používámn ke konzervaci syrového masa. Maso se umístilo pod poklop, kde se papírek spálil. Jídlo zůstalo ještě p odlouhou dobu čerstvé.

Papír je výraběn jako malý sešitek, kdy každá stránka je rozdělena na 3 proužky. Vy si odtrhnete jeden proužek. Tento proužek poskládáte do harmoniky, zapálíte a ihned schouknete. Dojde k tomu, že papírek neshoří, ale velmi rychle po několika sekundách vydoutná. V místnosti nedochází  k nepříjemnému intenzivnímu kouři jako u vonných tyčinek. Papírky ihned vydoutnají a v vy můžete být v místnosti přítomni. U vonných tyčinek to většinou není možné, hoří dlouho a jejich vůně je vemi intenzivní. Necháte kouř působit a po půl hodině můžete vyvětrat. ještě po několika hodinách je místnost provoněná velmi jemnou příjemnou vůní.

 

vykuřování