Bylinky pro zdravé srdce

Bylinky pro zdravé srdce

Zdravé srdíčko se nejlépe udržuje fyzickým cvičením. Pravidelné procházky a aktivní život jsou sice důležitým prvkem zdravého srdce, nicméně máme tu bylinky, které posilují tento nejdůležítější orgán našeho těla zevnitř. Dnes si řekneme o pěti z nich.

Kakao

Kakao obsahuje theobromin. Táto látka byla dlouho považována za mírný stimulant a tonikum pro srdce. Kakao jako bylina zlepšuje funkčnost cév, ale mějte na paměti, že přípravky obsahující průmyslově zpracované kakao nemají  vlastnosti jako syrové kakaové boby.

Cayenský pepř

Indické koření, které se běžně používá k dochucování jídla. Cayenský pepř  je skvělý doplněk, který pomáhá stimulovat a posilovat srdce. Harmonizuje krevní oběh a pomáhá zklidnit bušící srdce. Nejlepším řešením je začít jen s 1/3 čajové lžičky.  Smíchejte ji s jakoukoliv šťávou a vypijte.

Česnek

O česneku jsme tu už psali mnohokrát a jeho lečivé vlastnosti jsou nepopiratelné. Česnek uznávaly i kultury ranné historie.  Jeden stroužek česneku denně pomůže zvýšit dobrý cholesterol (dobrý cholesterol dopravuje cholesterol z krve do jater, a tak chrání cévy před jeho usazováním)  a zabrání vzniku špatného cholesterolu ("zlý“ cholesterol způsobuje usazování nadbytečného cholesterolu ve stěnách cév, kde tvoří tzv. sklerotické pláty).

Hloh

Tato bylinka je skvělou volbou pro zlepšení prokrvení a kyslíku v těle vůbec, při použití jako tonikum. Většina lidí může vidět výsledky již po několika měsících. Dostupnost flavonoidů v této bylině přispěje ke snížení volných radikálů v těle, které mohou poškodit malé kapiláry. Lidé užívající tuto bylinku mohou pozorovat snížení cholesterolu, srovnání krevního tlaku a snížení ukládání tuku v aortě. Užívá se 15 kapek této tinktury až 3x denně.

Srdečník obecný

Ideální bylinka k posílení srdce. Dodnes je srdečník obecný užívaným kardiotonikem, tedy léčivkou pro choroby spojené s  vysokým krevním tlakem.  Snižuje tepovou frekvenci srdce a prodlužuje dobu plnění srdečních dutin krví. Užívá se 1 kávová lžička na 1 šálek. Pije se 2-3x denně.

Mějme ovšem na paměti, že při užívání bylinných tinktur a odvarů je nutné se vždy poradit s ošetřujícím lékařem, či odborným terapeutem.

 

Text převzat z: Dobrazone