Je možné se současně čistit a léčit?

Je možné se současně čistit a léčit?

Slyšeli jste někdy sousloví „zelené potraviny“?

Jistě, že asi ano. Chtěla bych vám představit jednu ze zajímavých kombinací  a to chlorellu se spirulinou. Pokud vás nebaví polykat tablety s vitamíny, tento přípravek vás jistě osloví. Jedná se o čistě přírodní ekvivalent multivitamínových a multiminerálních přípravků avšak navíc s přirozeným obsahem dalších přírodních složek.
Je to směs 50:50 dvou sušených mikroskopických sladkovodních řas.
Obě jsou známé jako jedny z nejvýživnějších přírodních surovin (mají nejvyšší obsah proteinů ze všech potravin). Obsahují všechny esenciální aminokyseliny, široké spektrum vitamínů i minerálů. Významný je i jejich obsah antioxidantů - chlorella je vydatnějším zdrojem betakarotenu než karotka. Antioxidanty redukují negativní vliv volných radikálů na lidský organismus a v současnosti jsme jejich vlivu opravdu vystaveni čím dál více (smog, kouření, smažené a nezdravé potraviny). Obě mikrořasy také obsahují vitamín B12, chlorofyl a železo, tedy látky, které podporují krvetvorbu. Chlorofyl má navíc detoxikační efekt a pomáhá potlačovat tělesné pachy. Tuto informaci ocení jistě většina teenagerů a mužů.

Jeden z nejzajímavějších jevů spojených s chlorellou je detoxikace, která hlavně spočívá v tom, že se tělo prostřednictvím chlorelly čistí od jedů vzniklých buď přímo v něm, nebo pronikajících z okolního prostředí. Tato pro chlorellu specifická detoxikace je jednou z jejích nejdůležitějších vlastností a probíhá díky unikátní struktuře její buněčné stěny. Ta je tvořena z několika vrstev a umí na sebe navázat toxiny i těžké kovy. Chemické vazby (toxiny, těžké kovy - látky z buněčné stěny chlorelly) jsou velmi stabilní a tvoří sloučeniny, které nejsou pro organizmus vstřebatelné. Nevstřebatelnost těchto sloučenin zabezpečí jejich vyloučení z těla ven přirozenou cestou (stolicí). Současně působí také chlorella proti škodlivým bakteriím a plísním. Na detoxikaci reagují lidé odlišně podle toho v jakém stavu je jejich organismus, střeva a jaterní funkce. U některých osob mohou zpočátku užívání chlorelly přechodně probíhat tzv. "průvodní jevy".

Doporučené dávkování je u chlorelly zcela specifické, na rozdíl od běžných potravin. Ano, čtete správně, chlorella má vlastnosti potraviny, ale musí se dávkovat, nesmíte se jí přejíst Je potřeba ji jako jiné doplňky stravy, Protože pracuji s Biorezonancí, dokáži pomocí přístroje vytestovat jakýkoli potravinový doplněk včetně chlorelly a spiruliny  Někomu nevychází vůbec i když si ji zakoupil, někomu vychází velmi nízké dávkování, pod doporučenou dávku a jinému zase dávka dvojnásobná než doporučená. Prostě jsme individuality a tak je potřeba k tomu přistupovat.

Pokud ale nemáte možnost testování, použijte na začátku citlivé dávkování, a vnímejte reakci svého těla. Často se setkávám s tím, že lidé raději dodrží návod v dávkování, i když jim intuice naznačovala brát přípravek jinak. Po vytestování řeknou “já jsem to věděl,-a“ Nicméně jakmile je start za vámi a tělo říká, že mu dávka vyhovuje, můžete ještě trochu přitvrdit v dávkování. Jakmile se organizmus zbaví nejhorších dlouhodobých nánosů toxinů, začnou ustupovat detoxikační průvodní jevy, je možno její dávky postupně zvyšovat. S ohledem na to, že chlorellou se člověk nemůže předávkovat jelikož se jedná o potravu a nikoliv o preparát pro suplementaci, je možno po vyčištění organizmu podstatně zvednout její dávkování například z důvodu zvýšení přirozeného budování svalové hmoty z bílkovin chlorelly.

 V dnešní době je bohužel náš organizmus permanentně zanášen jedovatými látkami , např. při úklidu s klasickými chemickými prostředky, chemickou kosmetikou, chemicky upravovanými potravinami, kouřením,  apod.

Užívání chlorelly pravideln, jaro a podzim je ideální. Nárazové a drastické očisty  jednou za čas jsou super, ale síla jednoduchosti, je hlavně v pravidelnosti. Ideální tedy pro zdraví našeho těla je pravidelná očista 2x ročně. eščJe to super, když nenecháme organizmus vůbec zanést toxiny a ještě trvale dodáváme tělu kvalitní živiny

Dávkování: Dospělí max.16 tablet denně, děti 3-5 let max. 4 tablety denně.

Obsah výživných látek v jedné dávce (16 tablet):
Energetická hodnota - 17,7Kcal (61Kj)
Bílkoviny - 2,3 g

Sacharidy - 0,8 g
Tuky - 0,2 g
Vitamín A - 4000 IU
Vitamín B12 - 3,4 mcg
Vitamín C - 0,8 mg
Sodík (Na) - 26 mg
Železo (Fe) - 4,1 mg
Betakaroten - 5,7 mg
Chlorofyl - 56 mg

 

lahvička spirulina s chlorellou