Panenský kokosový olej a jeho univerzální využití

Panenský kokosový olej a jeho univerzální využití

Univerzálnost Panenského kokosového oleje je až neuvěřitelná. Můžeme jej využít při přípravě jídel, můžeme jej užívat jako doplněk stravy či lék, ale i jako tělovou i vlasovou kosmetiku. Úžasné je, že je to zcela přírodní produkt a lze jej využít prakticky na všechno!  Vystačíte si klidně doma s jedním maxi balením pro všechny tyto účely, protože panenský kokosový olej je naprosto „čistý a bez chemie“

Kokosový olej na přípravu jídla
Panenský kokosový olej (za studna lisovaný) má velmi lahodnou chuť i vůni a ponechává si  vitamíny A, C a E. Kokosový tuk můžete používat k přípravě jídel nebo ke smažení jak masa, tak i zeleniny.  Je tepelně stabilní,  nepřepaluje  se a neprská, t.j. snáší velmi dobře teploty okolo 200°C. Obsahuje také kys. laurovou a prospěšné nenasycené mastné kyseliny. Kokosový olej má delší dobu trávení, proto je doporučován dietology při redukčních dietách a pro zdravé stravování. Můžete jej přidat to těst na pečení závinu, vánočního či svátečního cukroví, sladkých jídel, jižanské kuchyně,  na smažení masa, zeleniny a klidně i řízků. Místo sádla na chleba posypaný cibulkou je absolutní jednička! Do dezertů je velmi příjemný kokosový panenský olej Tropicai, mňam….Cukroví tak krásně voní…..

Kokosový olej jako univerzální kosmetický přípravek
Kokosový olej můžeme používat místo tělového oleje, jako krém na obličej, na rty, na vlasy, na kůžičku nehtů i na třepící se nehty, na chodidla, na suché ložiska na těle – na lokty, kolena a paty, na lupenku a ekzémy, po opalování, na dětskou pokožku, po holení nebo na čištění zubů. No prostě na celé tělo od hlavy po patu. Někdo jej používá i na odlíčení líčidel, vyzkoušejte a uvidíte, zda je pro vás vhodný i pro tyto účely. Při aplikaci do vlasů na třepící se konečky je to zcela pochopitelné, dodává vlasům lesk a zamezuje lámání, ale že funguje i velmi dobře na lupy, to je pro někoho záhada. Ideální je udělat zábal 2-3 x týdně, předmyjte vlasy, pak aplikujte kokosový olej, zabalte vlasy do igelitového sáčku či čepice a na to dejte ještě ručník. Vlasy nechejte cca 30 min. v teple. Zvýší se tak prostupnost pokožky a vše funguje ještě lépe! Pak přebytečný tuk i s odlouplými lupinami smyjte.

Kokosový olej jako lék

Kokosový olej obsahuje velké množství antioxidantů a díky tomu je schopen narušit membrány bakteriím, virům a kvasinekám. Zajímavá je aplikace na místa postižená kvasinkovou infekcí, nejčastěji kandidou, na kůži či sliznicích. Denně se aplikuje na místa výskytu až do vymizení příznaků. Vždy aplikujte na vlhkou pokožku. Bez navlhčení se může pokožka vysušit! Při kvasinkové infekci ve střevech se doporučuje i užívání vnitřně – jedna lžička denně. Panenský kokosový olej je doporučován i u jiných onemocnění zažívacího traktu, hlavně u vředových chorob žaludku a střev. Zajímavé je, že kokosový panenský olej podporuje funkci štítné žlázy, působí preventivně proti srdečně cévním chorobám, a dokonce i proti rakovině, stařecké demenci a Alzheimerově chorobě. Podle světových studií bylo prokázáno, že u osob užívajících panenský kokosový olej, byl výskyt rakoviny až o 1/3 nižší než u osob, které používali běžné oleje.

kokosový ořech