Studie potvrzují: Reishi léčí civilizační choroby - rakovinu a cukrovku

Studie potvrzují: Reishi léčí civilizační choroby - rakovinu a cukrovku

Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum) také nazývaná Ling Zhi (japonsky Reishi) typická pro svůj ledvinovitý tvar, načervenalou barvu, hrubou strukturu a hořkou chuť. Patří jí přízeň celého světa, nejvíce však Asie a Číny. Ling Zhi, čínský název se dá volně přeložit jako Božská houba nesmrtelnosti. Tradiční čínská medicína ji uznává jako jedno z nejcennějších léčiv více než 4000 let. V přírodě se objevuje velmi vzácně a v dřívějších dobách patřily houby výlučně císařské rodině. Neodevzdání nalezence se trestalo smrtí. Taoisté věřili, že z ní mohou získat elixír nesmrtelnosti. Reishi má dokonce váženější postavení než Žen šen.

 

Západní medicína se Lesklokorce intenzivně věnuje posledních 30 let. Její extrakt se přidává do řady léků a doplňků stravy cílené na prevenci a léčbu nádorových onemocnění. V případě, že byste pochybovali o jejích léčebných schopnostech, jsme pro Vás vypátrali několik zásadních klinických studií:

 

Reishi a rakovina

Houby jsou bohaté na beta a hetero-beta-glukany, biologicky aktivní polysacharidy. Tyto látky se nalézají v buněčných stěnách některých rostlin a hub.

Litevská studie publikovaná ve světově uznávaném časopise Medicina (2007) dokázala, že tyto polysacharidy zvyšují množství makrofágů a bílých krvinek. Závěrem studie bylo, že významně podporují imunitu a omezují růst nádorů.

 

Velmi známá studie dvou vědců z univerzity Bellarmine v Ketucky se zaměřila na přítomnost polysacharidů a saponinů, které snižují bujení rakovinotvorných buněk v plicích spouštěním apaptózy (buněčná smrt). Vědci tvrdí, že jejich podrobné prozkoumání této staré ingredience umožnilo nadějný posun v oblasti léčení plicní rakoviny.

 

Studii z Bellarminské univerzity podpořil výzkum institutu Technologií MARA v Malajsii. Vědec odhodlaný pochopit léčivé principy Reishi zorganizoval klinické testy na užívání extraktu z houby v pravidelných intervalech. Dobral se úchvatným výsledkům. Nejenže houba doslova nakopává imunitu v boji s rakovinou, ale také eliminuje vlivy dlouhodobé radiace a chemoterapie.

 

Reishi a Cukrovka

Rozsáhlé čínské studie z roku 2006 a 2009 dokázaly, že se u jedinců trpících cukrovkou, kteří užívali Reishi po dobu osmi měsíců, razantně snížila hladina cukru v krvi. Dokonce se snížilo i nežádoucí (u cukrovkářů velmi časté) zatížení ledvin. Zjístilo se, že houby obsahují enzym, který játra využívají při produkci glukózy a tím celému tělu usnadňují funkci.

 

 

Zásobárna živin

Kvůli zázračným léčivým účinkům Lesklokorky se opomíjí její neméně důležitý obsah výživných látek. Houba je bohatá na: vlákninu, aminokyseliny, proteiny, trieterpeny (antioxidační účinky), lipidy, alkaloidy, vitamín B2 (ryboflavin) a kyselinu L-askorbovou. Jsou také dobrým zdrojem mědi - významný stopový prvek.

 

Na rozdíl od ostatních hub se Ling zhi nesmí užívat v nezpracované formě. Jsou velmi těžko stravitelné a mohou zatížit celý organismus. Také se ve velkém množství nedoporučují lidem se špatnou srážlivostí krve.