Návod na přírodní filtraci vody

Návod na přírodní filtraci vody

O výnikajících filtračních vlastnostech šungitu jsme se již zmiňovali v článku Záhadné tajemství šungitu. Nyní jsme pro Vás nachystali podrobnější návod, jak si doma vyrobit levnou a zdravou šungitovou vodu.

 

 

Na vyrobení aktivované šungitové vody budete potřebovat:

 

  • misku na propláchnutí (skleněnou nebo porcelánovou)

  • nejlépe skleněnou nádobu (V žádném případě nepoužívejte plastovou. Šungit by vytahoval toxiny z plastu a mohlo by dojít k jejich uvolnění do vody.)

  • šungitovou drť (100g drti vystačí na 1,5-3l vody)

     

Šungitovou drť vysypte do mísy a několikrát propláchněte. Proplachujeme dokud voda není čirá (1-3krát by mělo stačit). Poté dejte šungit do skleněné nádoby, naplňte ji vodou a nechejte přes noc odstát. Druhý den vodu vylijte, nádobu znovu naplňte a opět nechte přes noc odstát. Třetí den by voda měla být čirá a je hotová k pití. Malé zbytečky šungitu na hladině můžete odsát papírovým kapesníkem. Filtrovat můžete i vodu ze studny.

 

Vodu je nejlepší nabíjet celé 3 dny. Potom budou její pozitivní účinky nejsilnější. K běžné filtraci a základní mineralizaci však postačí i pár hodin. Dbejte však na to, aby byla drť vždy ponořená. Množství 100g drti Vám podle kvality vody vydrží až půl roku. Kdyby se na kamíncích objevily jemné prasklinky, je to známka, že se šungit musí vyměnit.

 

Aktivovanou vodu ocení i rostliny. Obzvlášť orchideje a bonsaje, které vyloženě trpí, pokud jsou zalévány tvrdou vodou. Můžete s ní i vařit.

 

Nezapomínejte alespoň jednou měsíčně drť čistit (viz článek o záhadném šungitu).