10 důvodů proč používat mořskou sůl

10 důvodů proč používat mořskou sůl

Použití soli bylo a je stále v rámci “zdravého životního stylu” kontroverzní . Většina lékařů alopatické medicíny považují sůl za nezdravou a za původce vysokého krevního tlaku. Ale lékaři a terapeuti holistické medicíny považují čistou mořskou sůl jako nezbytnou pro dobré zdraví. Různé skupiny proti používání soli napadají skupiny, které sůl zastávají.

Podobné problémy mají skupiny, které jsou zastánci či naopak k používání nasycených tuků ve vztahu k cholesterolu v krvi. Některé skupiny tvrdí, že by bylo lepší margarín nahradit zdravým bio máslem a oleje zpracované chemickou cestou vyměnit za bio kokosové a palmové oleje . Tímto problémem se zabývá mnoho odborníků a bylo o tomto problému napsáno mnoho publikací a článků. Se solí je to podobné.

Lékaři tvrdí: Vysoký příjem soli vede k vysokému krevnímu tlaku, což má za následek srdeční infarkt nebo mozkové mrtvice. Proběhly epidemiologické studie, které naznačují, že lidé, kteří jedli stravu chudou na sodík – t.j. sůl omezující diety, jsou ještě náchylnější ke kardiovaskulárním onemocněním než lidé, kteří solí vice než normalně.

Jedna studie zkoumala dvě skupiny: jedna skupina lidí byla s vysokým krevním tlakem a druhá skupina měla krevní tlak normální.Výsledek studie byl takový, že nebyli zjištěny žádné rozdíly v riziku vzniku srdečního infarktu. Vypadá to tak, že zřejmě příčinná souvislost spotřeby soli na vysoký krevní tlak vedoucí k srdečnímu infarktu, je falešná.

Pro optimální zdraví, by měla být take použita I optimální sůl. Proč je doporučována právě sůl mořská? Normální rafinované komerční stolní sůl je poměrně toxická a neobsahuje žádné živiny a neprošla rafinací, jako sůl stolní. Toxicita běžné soli pochází z rafinace a bělícího procesu, ten odstraňuje vše co je právě přítomno přirozeně v soli mořské a to jsou stopové prvky.

Všichni potřebujeme pro životní fukce sodík. Tím čím se stravujeme, máme většinou nevyvážený metabolismus a trávení. Naše krev je podobná svým obsahem soli mořské vodě. Všechna nerafinovaná sůl, bez ohledu na svůj původ pochází původně z moře. Čistá sůl může pocházet ze starých jeskyní, stejně jako z přímořských lůžek. Většina čisté ryzí soli byla spotřebovávána postupně lidmi po celá staletí.

Rafinovná sůl se stala během několika posledních desetiletí automatickou součástí v naší kuchyni a byla v nadměrném množství používána do balených a rychlých občerstvení. A to je právě druh jídla, který by měli omezit osoby, kterým je doporučena neslaná dieta. Nutričně “prázdné” potraviny jsou také plné toxických přísad a ještě toxické soli bez stopových prvků.

Proč používat nerafinovanou mořskou sůl

1) Sůl pomáhá stabilizovat a regulovat srdeční tep, a to díky obsahu hořčíku a sodíku je nezbytná pro správnou svalovou funkci

2) Obsah sodíku

3) Sůl pomáhá minimalizovat účinky stresu tím, že udržuje správnou hladinu melatoninu, serotoninu a tryptaminu v mozku.

4) Sůl pomáhá udržovat tělo ve správné a dostatečné buněčné hydrataci.

5) Sůl pomáhá v procesu alkalizace v těle a to zejména v mozku a ledvinách.

6) Mořská sůl posiluje váš imunitní systém.

7) Pomáhá předcházet osteoporóze.

8) Mořská sůl obsahuje vyrovnávací paměť pro hladinu cukru v krvi, proto je vhodná pro diabetiky

9) Mořská sůl obsahuje jód, proto pomáhá regulovat endokrinní system a štítnou žlázu

10) Všechno je potřeba dělat s mírou. Mořská sůl by měla být v rovnováze s odpovídající spotřebou vody.

 

Mořská sůl v dřevěné misce