Recept jak přirozeně zlepšit vlasy, kůži a nehty

Recept jak přirozeně zlepšit vlasy, kůži a nehty

Naše strava nás ovlivňuje v celé naší kráse – a to doslova a do písmene. Jde jak o krásu vnitřní, tak i o fungování celého těla, t.j.i o krásu vnější. Strava tím pádem ovlivňuje chod celého našeho těla, samozřejmě i pokožku, vlasy a nehty. Například když máme suchou pokožku, málo nás ví, že potřebujeme ve většině případů jen doplnit selen, zinek, nebo křemík. Když máme lámavé nebo vlnité nehty, může nám chybět chybět některý ze již zmíněných prvků, ale tento fakt může signalizovat i nějaké naše vnitřní onemocnění. Prostě vše v těle souvisí se vším.

 

Co se týká zdraví nehtů, můžeme ho podpořit pojídáním dýňových semínek, cizrny, oleje ze lněného semínka. Samožřejmě tyto semínka jsou dobrá I zjiných důvodů pro naše tělo, např. pro náš imunitní systém.

 

Pokud jde o vlasy, mnozí lidé si často stěžují na to, že jejich vlasům chybí lesk. Nejprve, než si půjdete koupit nějaký super chemický šampon, plný nějakých chemických “dobrot”, které vlas dokonale napumpují a on se opravdu bude dočasně lesknout, vyzkoušejte nejprve něco přírodního, co vám zajistí stálou lesklost. Jakmile šampon přestanete používat, vrátí se vlas opět do původního stavu, bude matný a bez života. Pro dobrou kvalitu vlasů pomáhá jíst denně více ořechů, čočky a špenátu. Tyto potraviny podněcují růst vlasových buněk, což má za následek trvale silnější, zdravější a lesklejší vlasy. Stejně jako potraviny, které pomáhají zlepšit zdraví nehtů, tyto potraviny pomáhají udržet celkové tělesné zdraví a nejen vlasů.

 

Pokud jde o suchou pokožku, v mnoha případech jde jen o nedostatek vitaminu a minerálů. To může být jedna z příčin častého svědění, praskání, olupování, šupení,  zarudnutí a suchosti. Potraviny, jako jsou rajčata a melouny, udržují dostatečnou hydrataci pokožky, brokolice a pomeranče pomáhá obnovit a take udržet její pružnost. Banány a avokádo pomáhají zacelovat praskliny a trhliny. Suchost opět odchází, když doplníte hladinu křemíku av pokožce se opět bude přirozeně zadržovat voda a pokožka přestane být přesušená. Samozřejmě je dobré pokožku promazávat, pečovat o nehty či vlasy. Pokud ale v těle chybí minerály a vitamíny žádný organ nebude fungovat dostatečně a ani kůže, vlasy a nehty nebudou zdravé.