O síle slova

O síle slova

In principio erat verbum. Tak nějak začíná bible. V překladu to znamená „na počátku bylo slovo“. Co je to slovo a jakou má moc? Slovem můžeme cokoliv pojmenovat, slovo vyvolává představu a slova spojená do vět vyprávějí příběhy. Jsou zákonem i lží. Byly vytvořeny znaky, aby mohly být zaznamenány velké myšlenky a náš mozek se stal jejich překladačem. Slovo ať psané nebo mluvené je něco, co se v naší mysli rozkládá a my skrze něj vnímáme svět kolem nás v jiné dimenzi . Čteme novinové články, učíme se z učebnic a prožíváme velké příběhy napsané mistry vypravěči. Je známo, že člověka bez fantazie nelze vyděsit. Zkuste někomu, kdo nemá fantazii vyprávět strašidelný příběh. Bude sice sedět a naslouchat, ale i nejpoutavější příběh ho zanechá zcela chladným. Naštěstí moc takových lidí není.

Já sám jsem člověk, ve kterém slovo vyvolává chvění. Vnímám i tóny a vím, že jsou tóny lahodící lidskému uchu stejně jako tóny, které varují nebo jsou vyloženě nepříjemné. Zkuste některý z těchto tónů umocnit slovem a přidejte k tomu emoci. Jinak mluví zamilovaný a jinak ten kdo je plný nenávisti. Na to, aby se mohla realizovat myšlenka, musí být převedena do slov a tónů. Myšlenka, není nic jiného než niterná mluva.
Historie nám dává spoustu příkladů, kde slovo a jeho projev dokázalo zfanatizovat davy.

Dnes je doba, kdy se na člověka útočí daleko rafinovanějšími způsoby. Ve hře jsou banky a nadnárodní korporace,  které v rukou mocnářů a jejich medií pomocí reklam, zmanipulovaných zpravodajství činí z lidí špatně informované zombie. Hypotéky, půjčky, nesmyslné poplatky pro lobbisty za obnovitelnou energii. Zkuste si spočítat kolik práce musíte udělat, aby jste zapllatili navýšení hypotéky a zjistíte, že si vás koupili jako levnou pracovní sílu, která jim generuje peníze ne na jeden rok, ale i na několik let. Člověk je od svých prvních kroků uveden do otrokářské společnosti. Je mu ukázáno jeho místo v societě, kde bude žít a je nakažen hned v zárodku nemocí spotřebního života. Sotva začne chápat už slyší slovo peníze a hned od začátku je mu vštěpováno jakou mají moc.

autor článku Learen, převzato z www.dobrazona.cz 

pyramida se svítícím vrcholem